
Verfconcern AkzoNobel bij stijgers op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel behoorde vrijdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs met een winst van ruim 4 procent. De opmars volgde op de bekendmaking dat de activistische investeerder Cevian Capital een belang heeft genomen van iets meer dan 3 procent in de verffabrikant.
De algehele stemming op de beursvloeren was terughoudend. Beleggers wachten vooral op de toespraak van Jerome Powell. De voorzitter van de Federal Reserve spreekt om 16.00 uur Nederlandse tijd op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 906,70 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 929,66 punten. De beurzen in Parijs en Londen daalden tot 0,2 procent. De DAX in Frankfurt verloor 0,2 procent na een sterker dan verwachte krimp van de Duitse economie in het tweede kwartaal.
Rentestappen
Beleggers hopen dat Powell meer zal zeggen over eventuele rentestappen in de komende tijd. Op de beurzen wordt gehoopt dat de Fed in september begint met het verlagen van de rente, iets wat president Donald Trump al langer eist. Powell zal naar verwachting in zijn toespraak het belang van een onafhankelijke centrale bank blijven benadrukken. Als de Fed-baas de hoop op een renteverlaging in september tempert, zal dat waarschijnlijk leiden tot een negatieve reactie op de beurzen.
Naast AkzoNobel stonden staalconcern ArcelorMittal en techinvesteerder Prosus in de kopgroep van de AEX, met kleine winsten van 0,6 procent. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden bij de dalers, met minnen tot 0,5 procent.
Adviezen
Aegon daalde 0,1 procent. De verzekeraar steeg donderdag bijna 8 procent dankzij goed ontvangen resultaten. Ook overweegt Aegon een verhuizing naar de Verenigde Staten, de belangrijkste markt van het bedrijf.
In de MidKap profiteerde bodemonderzoeker Fugro (plus 5 procent) van een koopadvies door BNP Paribas Exane. Alfen verloor 1 procent bij de kleinere bedrijven. Analisten van Van Lanschot Kempen verlaagden het beleggingsadvies voor de producent van laadpalen naar verkopen.
Hydratec Industries noteerde onveranderd. De leverancier van industriƫle systemen en kunststof onderdelen zag de omzet in de eerste jaarhelft dalen, maar wist het resultaat wel op te voeren. Ondanks een goed gevuld orderboek doet het bedrijf geen voorspellingen voor dit jaar door de handelsbeperkingen, onzekerheden in de aanvoerketen en opgelopen geopolitieke spanningen.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase parlement heeft een wetsvoorstel aangenomen dat onlinegokken in het land verbiedt. Het verbod heeft grote gevolgen voor gokplatforms voor kaartspellen, poker en fantasy sports, waaronder de in India zeer populaire fantasycricket-apps.
39 minuten geledenBONN (ANP/DPA) - DHL beperkt tijdelijk het verzenden van pakketjes van Duitsland naar de Verenigde Staten. Aanleiding zijn nieuwe douaneregels in de VS. Alleen pakketjes waarvan de inhoud maximaal 100 dollar waard is en die als geschenk zijn aangemerkt, worden nog verstuurd. Mensen die duurdere pakketten willen versturen en bedrijven moeten gebruikmaken van duurdere expressbezorging.
42 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Mitra is op zoek naar een nieuwe verpakkingsleverancier nu Paardekooper, waar de slijterijketen al 25 jaar zaken mee deed, failliet is verklaard. Volgens een woordvoerder zijn er echter genoeg alternatieven, waardoor klanten geschenken alsnog kunnen laten inpakken.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De uitbater van een luxe Japanse slaaptrein heeft een reis geannuleerd na de ontdekking dat personeelsleden jarenlang overmatig alcohol dronken. Dat deden zij zogenaamd voor kwaliteitscontroles. Lokale media melden dat tot nu toe zes mensen zijn ontslagen. Hierdoor kampt de East Japan Railway Company (JR East) met een personeelstekort.
2 uur geledenDEN HOORN (ANP) - Verpakkingsleverancier Paardekooper is failliet verklaard door de rechtbank in Rotterdam. Dit meldt de Koninklijke Paardekooper Group (KPG). Eerder deze week werd al bekend dat het bedrijf uitstel van betaling had aangevraagd.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De economie van Duitsland is in het tweede kwartaal sterker gekrompen dan verwacht. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis daalde het bruto binnenlands product (bbp) van de grootste economie van Europa 0,3 procent ten opzichte van het eerste kwartaal. Een eerdere raming ging uit van 0,1 procent krimp.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia heeft toeleveranciers opdracht gegeven om de productie van onderdelen voor zijn AI-chip H20 te staken, meldt de technologienieuwssite The Information op basis van ingewijden. Volgens de site hebben onder andere Samsung en Amkor dit te horen gekregen. Mogelijk is de vraag naar deze speciaal voor China ontwikkelde chip zwak.
3 uur geleden