Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verf van AkzoNobel wordt duurder door hoge grondstofprijzen

Verf van AkzoNobel wordt duurder door hoge grondstofprijzen

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel gaat de prijzen in het vierde kwartaal verder verhogen. Daardoor zal een blik verf van het bedrijf achter merken als Sikkens en Flexa duurder worden in de doe-het-zelfwinkels en ook de kosten van een schilderklus kunnen oplopen. De verffabrikant verwacht dat de prijzen van grondstoffen verder zullen stijgen en eind dit jaar een stabiel hoog niveau zullen bereiken. AkzoNobel rekent erop dat die hoge prijzen en de problemen in de toeleveringsketen tot halverwege 2022 aanhouden.

Het Nederlandse bedrijf denkt daarom de prijzen in het vierde kwartaal gemiddeld tussen de 12 en 14 procent te moeten verhogen om te compenseren voor de hogere kosten. "We zijn op koers om aan het eind van het jaar met onze eigen prijsinitiatieven de inflatie van grondstofprijzen te compenseren", zegt topman Thierry Vanlancker.

De contracten die AkzoNobel kan afsluiten met grondstofleveranciers zijn korter dan normaal. Dat maakt het onzeker hoe prijsstijgingen van de grondstoffen het bedrijf raken. Het verfconcern kampt ook met verstoringen van de bevoorrading waardoor het in sommige gevallen moeite heeft om te leveren. Het gaat volgens Vanlancker om bepaalde grondstoffen, maar ook om verpakkingsmateriaal.

Hernieuwbare energie

De kosten voor grondstoffen en andere variabele kosten van de verffabrikant stegen in het derde kwartaal met 278 miljoen euro ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Daardoor komt de winstgevendheid van AkzoNobel onder druk te staan. Het bedrijfsresultaat, de winst voor aftrek van onder meer belastingen, daalde met bijna een derde naar 226 miljoen euro. De omzet van AkzoNobel steeg het afgelopen kwartaal op jaarbasis met 6 procent naar 2,4 miljard euro.

De hoge energieprijzen hebben volgens Vanlancker weinig invloed op AkzoNobel omdat de verfmaker relatief weinig energie verbruikt. "Mochten de hoge prijzen aanhouden dan gaat dat wel impact hebben in de keten en dat kan leiden tot een additionele stijging van de grondstofprijzen", zegt hij. "Wij hebben het voordeel dat we voor een groot deel al zijn overgestapt op hernieuwbare energie."

Volgend jaar wil AkzoNobel dat alle energie die het in Europa verbruikt duurzaam is. Wereldwijd is nu 40 procent van de energie die het bedrijf gebruikt hernieuwbare energie.

Meer uit Financieel

Nintendo klaagt accessoiremaker aan om te vroege claims Switch 2

WASHINGTON (ANP) - Nintendo heeft accessoiremaker Genki aangeklaagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf zou inbreuk hebben gemaakt op het handelsmerk van de Switch 2. Ook beschuldigt het Japanse gamesbedrijf de accessoiremaker van oneerlijke concurrentie en misleidende reclame.

31 minuten geleden
Warner Bros en Netflix dalen op Wall Street na heffingen op films

NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse filmstudio's als Warner Bros. Discovery en streamingdienst Netflix stonden maandag onder druk op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging van president Donald Trump om een heffing van 100 procent in te voeren op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Met die heffing breidde Trump zijn handelsstrijd uit naar de entertainmentsector. Hij stelde dat de Amerikaanse filmindustrie een "zeer snelle dood" sterft doordat andere landen filmmakers en studio's uit de VS weg zouden lokken.

1 uur geleden
Meerdere luchtvaartmaatschappijen mijden luchtruim Pakistan

NEW DELHI (ANP/RTR) - Meerdere westerse luchtvaartmaatschappijen zijn gestopt met vliegen boven Pakistan om de spanningen tussen dat land en India. Dit leidt tot langere vluchttijden op sommige routes van Europa naar Azië.

2 uur geleden
Canadese moderator voor Facebook schrapt dik 2000 banen in Spanje

BARCELONA (ANP/AFP) - Telus, een Canadees bedrijf dat verantwoordelijk is voor de moderatie van een deel van de content op Facebook en Instagram, schrapt meer dan 2000 banen in Barcelona nadat het contract met moederbedrijf Meta Platforms is beëindigd. Dat vernam het Franse persbureau AFP maandag van vakbonden.

3 uur geleden
Spaanse regering werkt aan verkorten werkweek tot 37,5 uur

MADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Spaanse regering werkt aan een plan voor het verkorten van de werkweek in het Zuid-Europese land van de huidige 40 naar 37,5 uur. Het kabinet zal het voorstel dinsdag bespreken, maakte premier Pedro Sánchez maandag bekend tijdens een businessevenement in Barcelona.

3 uur geleden
Spanje verwelkomt recordaantal toeristen in eerste kwartaal

MADRID (ANP/BELGA) - Spanje heeft in het eerste kwartaal een recordaantal toeristen verwelkomd. In januari, februari en maart kwamen er in totaal 17,1 miljoen internationale toeristen, meldde het Spaanse statistiekbureau INE. Dat is meer dan ooit eerder in deze periode.

3 uur geleden
Verkoopsprong iPhone-maker Foxconn door dreiging tarieven

NEW TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese iPhone-producent Foxconn heeft vorige maand de verkopen fors opgevoerd. Dit is waarschijnlijk het gevolg van versnelde bestellingen vooruitlopend op Amerikaanse tarieven die de zaken van klanten hard kunnen raken.

5 uur geleden