Vereniging zelfstandigen: schrap vermogenstoets bijstandsregeling
DEN HAAG (ANP) - Zelfstandig ondernemers moeten structureel achteraf bijzondere bijstand kunnen aanvragen. Ook moet de bijbehorende vermogenstoets weg, aldus belangenorganisatie Vereniging Zelfstandigen Nederland (VZN). Door het wegvallen van de coronasteunmaatregel voor zelfstandigen, TOZO, kunnen deze nu in de problemen komen, vreest de organisatie.
Het kabinet zet per 1 oktober de coronasteun aan ondernemers stop, omdat de economie weer aantrekt, maar volgens VZN moet er niet te licht over gedacht worden. "De coronamaatregelen in combinatie met ontoereikende coronasteun, door onder meer de partnertoets bij TOZO, heeft er bij hen ingehakt, zowel financieel als mentaal. We moeten nu niet te snel denken: het gaat weer goed met de economie, het leed is geleden", aldus VZN-voorzitter Cristel van de Ven.
De voorwaarden voor de regeling voor bijzondere bijstand zijn tot eind dit jaar versoepeld. Tot die tijd wordt er niet gekeken naar het vermogen van een zelfstandig ondernemer en ook niet naar het vorige boekjaar. Normaal gesproken is dat wel zo. VZN wil dat de vermogenstoets blijvend wordt geschrapt.
VZN zegt dat speciale en blijvende aandacht voor branches die nog steeds last hebben van de coronacrisis hard nodig is, zoals de kunst- en cultuursector. Zij moeten de tijd krijgen om hun buffers weer op te kunnen bouwen, vindt de organisatie.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.
52 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het moederbedrijf van elektronicaketen MediaMarkt, Ceconomy, heeft afgelopen boekjaar meer omzet behaald. Het bedrijf overtrof ook zijn eigen winstverwachtingen. Dat meldt het Duitse bedrijf in voorlopige cijfers over het gebroken boekjaar dat eind september afliep.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Banken moeten vanaf volgend jaar rekening houden met mogelijke funderingsproblemen bij huizen als ze hypotheken verstrekken met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat kan als gevolg hebben dat huizenkopers minder kunnen lenen bij funderingsrisico's.
4 uur geleden