Vereniging zelfstandigen: schrap vermogenstoets bijstandsregeling
DEN HAAG (ANP) - Zelfstandig ondernemers moeten structureel achteraf bijzondere bijstand kunnen aanvragen. Ook moet de bijbehorende vermogenstoets weg, aldus belangenorganisatie Vereniging Zelfstandigen Nederland (VZN). Door het wegvallen van de coronasteunmaatregel voor zelfstandigen, TOZO, kunnen deze nu in de problemen komen, vreest de organisatie.
Het kabinet zet per 1 oktober de coronasteun aan ondernemers stop, omdat de economie weer aantrekt, maar volgens VZN moet er niet te licht over gedacht worden. "De coronamaatregelen in combinatie met ontoereikende coronasteun, door onder meer de partnertoets bij TOZO, heeft er bij hen ingehakt, zowel financieel als mentaal. We moeten nu niet te snel denken: het gaat weer goed met de economie, het leed is geleden", aldus VZN-voorzitter Cristel van de Ven.
De voorwaarden voor de regeling voor bijzondere bijstand zijn tot eind dit jaar versoepeld. Tot die tijd wordt er niet gekeken naar het vermogen van een zelfstandig ondernemer en ook niet naar het vorige boekjaar. Normaal gesproken is dat wel zo. VZN wil dat de vermogenstoets blijvend wordt geschrapt.
VZN zegt dat speciale en blijvende aandacht voor branches die nog steeds last hebben van de coronacrisis hard nodig is, zoals de kunst- en cultuursector. Zij moeten de tijd krijgen om hun buffers weer op te kunnen bouwen, vindt de organisatie.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
6 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
9 uur geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
12 uur geleden