Vereniging: vrouwen, check elke 3e van de maand je borsten
UTRECHT (ANP) - Elke 3e van de maand moet de dag worden voor vrouwen om hun borsten te controleren op tekenen van borstkanker, als het aan de Borstkankervereniging Nederland en geneesmiddelenbedrijf MSD ligt. Het getal 3 lijkt op een gekanteld paar borsten en is dus een mooi geheugensteuntje, zo vinden de initiatiefnemers.
Een op de zeven vrouwen in Nederland krijgt in haar leven borstkanker, valt te lezen bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Regelmatig je borsten controleren vergroot de kans er vroeg bij te zijn wanneer borstkanker zich heeft ontwikkeld. Bij borstkanker kan er een verharding of knobbeltje in de borst voelbaar zijn. Ook kan er juist een kuiltje in de borst zitten, is de tepel mogelijk ingetrokken of is de borst van vorm of grootte veranderd. Deze en andere symptomen zijn waar te nemen met zelfonderzoek, door te kijken en te voelen.
'Day 3' heet de campagne waarmee de Borstkankervereniging en MSD meer vrouwen willen aanzetten tot het doen van zulk zelfonderzoek. Online is een agendaherinnering te downloaden, die de gebruiker elke 3e van de maand laat weten dat het tijd is voor het onderzoek.
Meer uit Gezond
LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden bepaalt op zijn vroegst op 9 december, maar mogelijk pas eind februari, of de Staat en enkele anderen mensen hebben misleid bij de vaccinatie tegen het coronavirus. Een coronasceptische club, Recht OpRecht, zegt dat dit is gebeurd en heeft daarom een bodemprocedure aangespannen. Die diende donderdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere ziekenhuizen hebben woensdag hun websites offline gehaald na de waarschuwing voor kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Bij andere ziekenhuizen is de hoofdpagina wel beschikbaar, maar zijn sommige diensten uit de lucht.
2 dagen geledenUTRECHT (ANP) - De insulinepennen die eerder deze maand zijn gestolen bij een Nederlandse groothandel kunnen online worden verkocht. Daarvoor waarschuwt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De dienst heeft dat ook gedeeld met toezichthouders in andere Europese landen.
2 dagen geledenDELFT (ANP) - De crowdfunding voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum, bekend als de eendenbek, heeft in totaal 223.210 euro opgebracht met 8421 donateurs. Dat meldt het Universiteitsfonds Delft van de TU Delft in een voortgangsbericht. Het ontwerp wordt de komende tijd afgerond en getest met patiënten en zorgprofessionals. Ook wordt bekeken hoe het nieuwe speculum kan worden toegepast in zorgsystemen in Europa, Kenia en Zuid-Afrika.
3 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Er komt mogelijk een medicijn op de Nederlandse markt dat de levensduur van mensen met uitgezaaide alvleesklierkanker kan verlengen, meldt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Na een proef met vijfhonderd patiënten kreeg het medicijn Rasonque een positief advies van het Europese geneesmiddelenbeoordelingscomité om te worden toegelaten tot de markt.
1 week geledenWAGENINGEN (ANP) - Klimaatverandering kan in Europa leiden tot grotere uitbraken van zowel het westnijlvirus als het daaraan verwante usutuvirus. Dat concludeert onderzoeker Mariken de Wit van Wageningen University & Research. De onderzoeksresultaten van haar proefschrift, dat ze donderdag verdedigt, kunnen volgens de universiteit bijdragen aan een betere voorbereiding op toekomstige uitbraken in Nederland.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal opleidingsplekken voor gezondheidszorgpsychologen (gz-psychologen) wordt verhoogd door minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg), maar niet zo veel als de Tweede Kamer wilde. De CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er jaarlijks 965 plekken moeten komen, terwijl een aangenomen voorstel van Lisa Vliegenthart (PRO) vroeg om 1240 plekken.
1 week geleden