Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vereniging vertrouwenspersonen: onvoldoende meldingen misstanden

Vereniging vertrouwenspersonen: onvoldoende meldingen misstanden

NIJKERK (ANP) - De uitkomsten van onderzoeken naar seksueel grensoverschrijdend gedrag staan "in schril contrast" met het aantal mensen dat daadwerkelijk een melding maakt bij misstanden, zegt voorzitter Inge te Brake van de Landelijke Vereniging van Vertrouwenspersonen (LVV). Uit de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden blijkt woensdag dat 6 procent van de jonge vrouwen in het afgelopen jaar ongewilde seksuele aandacht heeft gekregen van een collega of leidinggevende. "Maar we zien dat mensen nog onvoldoende melden", aldus Te Brake. "Of dat ze het gevoel hebben dat de situatie niet verbetert als zij een melding maken."

"De kanalen zijn er vaak wel", aldus de LVV-voorzitter. "Toch zien we nog niet dat meer mensen nu een melding durven te doen over collega's of een leidinggevende als zij ongewenst gedrag meemaken." Ze ziet dat in de media alleen voorbeelden naar voren komen als een melding van grensoverschrijdend gedrag slecht is afgehandeld. "Kijk bijvoorbeeld naar D66, Volt, Ajax. Het zijn allemaal negatieve ervaringen van mensen die een melding hebben gemaakt en naar wie niet werd geluisterd", zegt Te Brake.

Ze ziet dat in deze voorbeelden een groter onderzoek te voorkomen was geweest. "Als vanaf minuut één naar de dames geluisterd was en hun verhaal serieus was genomen, dan had het nooit tot een onderzoek hoeven komen. Ik snap nu heel goed dat de mensen die een melding hebben gemaakt, teleurgesteld zijn over hoe hun zaak is afgehandeld." In de gevallen waar het fout ging, is volgens de LVV een systeem nodig om veiliger melding te kunnen doen van ongewenst gedrag. "En als er dan een onderzoek wordt gedaan", zegt de voorzitter, "moet het niet zoals bij D66 een jaar op de plank blijven liggen. Zoiets rammelt aan alle kanten."

Grensoverschrijdend gedrag

De LVV-voorvrouw wijst er op dat het in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden niet alleen gaat om mensen die seksueel grensoverschrijdend gedrag meemaken. "Het gaat ook om pesten, intimidatie, agressie en geweld, wat vaker voorkomt." Ook daarvoor kunnen mensen bij hun vertrouwenspersonen terecht.

In de enquête stelde 13 procent van alle werknemers binnen hun baan te maken te krijgen met bijvoorbeeld pesten, intimidatie of geweld van collega's of leidinggevenden. 8 procent van de werknemers zegt in 2021 te zijn gediscrimineerd op het werk.

Meer uit Binnenland

Gemeenten: meer geld nodig voor uitvoeren inburgeringswet

DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.

29 minuten geleden
Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

3 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

5 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

5 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

8 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

10 uur geleden