Verenigde Staten verwachten ambassade Kyiv donderdag te heropenen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verwachten dat de ambassade in Kyiv donderdag weer de deuren kan openen en normaal kan functioneren. De vertegenwoordiging in de Oekraïense hoofdstad is woensdag dicht als maatregel op een mogelijke zware luchtaanval.
De ambassade gaf het personeel de opdracht een veilige plek te zoeken en riep Amerikanen op zich voor te bereiden op een aanval. Dat gebeurde nadat de ambassade "gedetailleerde informatie" had ontvangen over een mogelijke zware luchtaanval op Kyiv op 20 november. Ook de ambassades van een aantal andere landen sloten. Die van Nederland ging wel open.
De preventieve maatregel kwam een dag nadat Oekraïne voor het eerst Amerikaanse raketten zou hebben gebruikt om doelen in Rusland aan te vallen. Moskou omschreef dat als een escalatie van de oorlog.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
11 uur geleden