Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten verwachten ambassade Kyiv donderdag te heropenen

Verenigde Staten verwachten ambassade Kyiv donderdag te heropenen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verwachten dat de ambassade in Kyiv donderdag weer de deuren kan openen en normaal kan functioneren. De vertegenwoordiging in de Oekraïense hoofdstad is woensdag dicht als maatregel op een mogelijke zware luchtaanval.

De ambassade gaf het personeel de opdracht een veilige plek te zoeken en riep Amerikanen op zich voor te bereiden op een aanval. Dat gebeurde nadat de ambassade "gedetailleerde informatie" had ontvangen over een mogelijke zware luchtaanval op Kyiv op 20 november. Ook de ambassades van een aantal andere landen sloten. Die van Nederland ging wel open.

De preventieve maatregel kwam een dag nadat Oekraïne voor het eerst Amerikaanse raketten zou hebben gebruikt om doelen in Rusland aan te vallen. Moskou omschreef dat als een escalatie van de oorlog.

Meer uit Buitenland

Eigenaar Zwitserse bar: meerdere controles, voldoet aan de normen

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.

1 uur geleden
Spanje ziet migratie met 40 procent terugvallen

MADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.

2 uur geleden
Separatisten Jemen willen referendum over onafhankelijkheid

ADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

2 uur geleden
Finland meldt voortgang in onderzoek naar beschadigde zeekabel

HELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.

4 uur geleden
Brand in Crans-Montana lijkt ontstaan door ijsfonteinen

CRANS-MONTANA (ANP) - De brand in het Zwitserse Crans-Montana op nieuwjaarsnacht lijkt te zijn ontstaan door het afsteken van ijsfonteinen op flessen champagne, meldt het OM op een persconferentie. Deze fakkels werden te dicht bij het plafond gehouden, waardoor het vuur zich kon verspreiden.

5 uur geleden
Crans-Montana open voor toerisme, oproep tot voorzichtigheid

CRANS-MONTANA (ANP) - De Zwitserse wintersportplaats Crans-Montana blijft na de dodelijke brand van nieuwjaarsnacht grotendeels open voor vakantievierders, aldus het lokale toerismekantoor. Dat herhaalt ook de oproep tot voorzichtigheid om onnodige druk op de ziekenhuizen te voorkomen.

5 uur geleden
Zelensky stelt Kyrylo Boedanov aan als nieuwe stafchef

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.

7 uur geleden