Verenigde Staten tegenstander van Oranje in achtste finales WK
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal treft zaterdag de Verenigde Staten in de achtste finales van het WK. De Amerikanen wonnen hun laatste groepswedstrijd tegen Iran met 1-0 en eindigden daardoor als tweede in poule B, achter Engeland. Christian Pulisic maakte enkele minuten voor rust op aangeven van oud-Ajacied Sergiño Dest het doelpunt in Doha.
Oranje verzekerde zich eerder op de dag met winst op Qatar (2-0) van de eerste plaats in groep A. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal pakte 7 punten uit drie wedstrijden. Senegal eindigde met 6 punten als tweede en neemt het zondagavond in de achtste finales op tegen Engeland. De verliezend finalist van het EK versloeg Wales met 3-0 en won groep B met 7 punten. De Amerikanen eindigden op 5 punten, na eerdere remises tegen Wales (1-1) en Engeland (0-0).
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
2 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
10 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
13 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
15 uur geleden