Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten sturen voor 1 miljard aan wapens naar Oekraïne

Verenigde Staten sturen voor 1 miljard aan wapens naar Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden zegt dat de Verenigde Staten voor 1 miljard dollar aan wapens en militaire uitrustingen naar Oekraïne sturen. Daarbovenop komt nog 225 miljoen dollar aan humanitaire hulp.

Het wapenpakket bestaat uit onder meer voertuigen met antischeepsraketten, artillerie, munitie voor houwitsers, beveiligde radio's en nachtkijkers. Oekraïne vraagt al maanden om meer en zwaardere wapens. Als het Westen sneller wapens zou leveren, zouden de Russische troepen volgens president Volodimir Zelenski sneller teruggedrongen kunnen worden.

De humanitaire steun is bedoeld voor schoon drinkwater, medische hulp, voedsel en onderdak voor getroffenen in Oekraïne.

NAVO-ministers

Biden sprak woensdag telefonisch met Zelenski. Hij zegde in dat gesprek de blijvende Amerikaanse steun toe in de oorlog met Rusland.

De NAVO-ministers van Defensie zijn bijeen in Brussel om te praten over de situatie in Oekraïne. De Amerikaanse defensieminister Lloyd Austin roept westerse bondgenoten op om ook de wapenleveringen op te voeren. "We kunnen ons niet veroorloven te verslappen. Oekraïne staat voor een cruciaal moment in de oorlog."

Het Verenigd Koninkrijk belooft ook raketsystemen naar Oekraïne te sturen. Volgens de Britse defensieminister heeft Nederland toegezegd om antischeepsraketten te leveren. Eind mei beloofde Denemarken hetzelfde.

Meer uit Buitenland

Vance en Zelensky bespreken aanstaand gesprek Trump en Poetin

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Rome overleg gevoerd met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De twee bespraken het voor maandag geplande gesprek over Oekraïne tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin.

2 uur geleden
Israël stuurt grondtroepen Gazastrook in

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger is begonnen met een grootschalige inzet van grondtroepen als onderdeel van zijn nieuwe grote offensief in de Palestijnse Gazastrook. In het noorden en zuiden van het kustgebied vechten militairen sinds zaterdag tegen de Hamas-beweging, aldus de strijdkrachten zondag.

2 uur geleden
Palestijnen: ruim 460 doden in een week door aanvallen Israël

CAIRO (ANP/RTR) - Ruim 460 Palestijnen zijn de afgelopen week gedood bij Israëlische militaire aanvallen op de Gazastrook, meldde het ministerie van Volksgezondheid van het Palestijnse gebied zondag. In de periode van 11 tot 17 mei zijn ook ruim 1400 gewonden geteld.

4 uur geleden
Tienduizenden gelovigen in Vaticaan voor inauguratie paus Leo XIV

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV is tijdens een speciale dienst in het Vaticaan geïnaugureerd als hoofd van de Katholieke Kerk. Tienduizenden mensen hadden zich op het Sint-Pietersplein verzameld voor het ceremoniële begin van Leo's pontificaat.

8 uur geleden
NAVO-leiders willen botsingen op top vermijden en houden het kort

BRUSSEL (ANP) - De NAVO-leiders houden het op hun top in Den Haag kort, verwachten diplomaten. De Amerikaanse president Donald Trump - als hij inderdaad komt - en zijn 31 collega's vergaderen niet alleen maar een paar uur. Ze zijn ook zo zuinig mogelijk met de gezamenlijke conclusies die ze na afloop opsommen in een slotverklaring. Ze willen botsingen voorkomen en gaan meningsverschillen uit de weg.

9 uur geleden
Reddingswerkers Gaza: veel kinderen gedood bij nieuwe aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische luchtaanvallen zijn zondag verspreid over Gaza zeker 33 mensen gedood, meldt de burgerbescherming van het gebied. Van de slachtoffers was meer dan de helft kind.

9 uur geleden
Stembussen in Polen open voor presidentsverkiezingen

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is zondagochtend de eerste ronde van de presidentsverkiezingen begonnen, na een campagne die vooral in het teken stond van buitenlands beleid en sociale thema's als abortus en lhbti-rechten.

9 uur geleden