Verenigde Staten 'nog steeds in oorlog met coronavirus'
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten zijn nog steeds in oorlog met het coronavirus, zegt het Witte Huis. Terwijl de effecten van de vaccinaties zichtbaar worden in de ziekenhuizen, blijven de besmettingscijfers hoog.
Dagelijks worden gemiddeld zo'n 55.000 nieuwe gevallen gemeld. Dat is 3 procent meer dan het gemiddelde van een week geleden, de eerste stijging sinds januari. Dat komt doordat meer mensen geïnfecteerd raken met besmettelijkere virusvarianten en sommige staten tegen het advies van experts in coronamaatregelen versoepelen.
Het Witte Huis benadrukt dat mensen waakzaam moeten blijven, zeker tijdens de lentevakantie waarin traditioneel studenten massaal gaan feesten.
Ziekenhuisopnames
De gezondheidsautoriteiten zien een flinke daling in het aantal ziekenhuisopnames van mensen boven de 65 jaar. Dat komt doordat de meerderheid van deze groep een of meerdere coronaprikken heeft gehad. Het zijn momenteel vooral ongevaccineerde, jongere mensen die geïnfecteerd raken met het coronavirus.
Bijna een kwart van de Amerikanen heeft een eerste dosis gehad, terwijl ongeveer 13 procent dankzij een tweede prik optimaal beschermd is. Dagelijks worden 2,5 miljoen prikken gezet. Door het hoge vaccinatietempo komen steeds meer groepen in aanmerking voor een inenting. Dat wordt per staat geregeld.
In de Verenigde Staten zijn 544.000 mensen overleden aan Covid-19. Daarnaast zijn 30 miljoen besmettingen geregistreerd, meldt persbureau Reuters op basis van een eigen telling. Deze cijfers zijn hoger dan in andere landen.
Meer uit Buitenland
VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Om de ergste humanitaire nood in Iran en omliggende landen te lenigen, zoekt de VN-organisatie voor vluchtelingen, UNHCR, 80 miljoen dollar (69,4 miljoen euro) voor een noodplan. Daarmee moet de meest acute noodhulp tot mei gedekt worden. De hulp is onder meer bestemd voor de circa 1,8 miljoen Afghaanse vluchtelingen in Iran.
41 minuten geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR/AFP) - De G7-landen hebben opgeroepen tot een onmiddellijk einde aan de aanvallen op burgers en civiele infrastructuur in het Midden-Oosten. De buitenlandministers van die club grote industrielanden waren donderdag en vrijdag bijeen nabij Parijs, om te spreken over belangrijke mondiale thema's.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.
6 uur geleden