Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten 'nog steeds in oorlog met coronavirus'

Verenigde Staten 'nog steeds in oorlog met coronavirus'

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten zijn nog steeds in oorlog met het coronavirus, zegt het Witte Huis. Terwijl de effecten van de vaccinaties zichtbaar worden in de ziekenhuizen, blijven de besmettingscijfers hoog.

Dagelijks worden gemiddeld zo'n 55.000 nieuwe gevallen gemeld. Dat is 3 procent meer dan het gemiddelde van een week geleden, de eerste stijging sinds januari. Dat komt doordat meer mensen geïnfecteerd raken met besmettelijkere virusvarianten en sommige staten tegen het advies van experts in coronamaatregelen versoepelen.

Het Witte Huis benadrukt dat mensen waakzaam moeten blijven, zeker tijdens de lentevakantie waarin traditioneel studenten massaal gaan feesten.

Ziekenhuisopnames

De gezondheidsautoriteiten zien een flinke daling in het aantal ziekenhuisopnames van mensen boven de 65 jaar. Dat komt doordat de meerderheid van deze groep een of meerdere coronaprikken heeft gehad. Het zijn momenteel vooral ongevaccineerde, jongere mensen die geïnfecteerd raken met het coronavirus.

Bijna een kwart van de Amerikanen heeft een eerste dosis gehad, terwijl ongeveer 13 procent dankzij een tweede prik optimaal beschermd is. Dagelijks worden 2,5 miljoen prikken gezet. Door het hoge vaccinatietempo komen steeds meer groepen in aanmerking voor een inenting. Dat wordt per staat geregeld.

In de Verenigde Staten zijn 544.000 mensen overleden aan Covid-19. Daarnaast zijn 30 miljoen besmettingen geregistreerd, meldt persbureau Reuters op basis van een eigen telling. Deze cijfers zijn hoger dan in andere landen.

Meer uit Buitenland

Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

32 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

13 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

13 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

14 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

16 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

17 uur geleden