Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten 'nog steeds in oorlog met coronavirus'

Verenigde Staten 'nog steeds in oorlog met coronavirus'

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten zijn nog steeds in oorlog met het coronavirus, zegt het Witte Huis. Terwijl de effecten van de vaccinaties zichtbaar worden in de ziekenhuizen, blijven de besmettingscijfers hoog.

Dagelijks worden gemiddeld zo'n 55.000 nieuwe gevallen gemeld. Dat is 3 procent meer dan het gemiddelde van een week geleden, de eerste stijging sinds januari. Dat komt doordat meer mensen geïnfecteerd raken met besmettelijkere virusvarianten en sommige staten tegen het advies van experts in coronamaatregelen versoepelen.

Het Witte Huis benadrukt dat mensen waakzaam moeten blijven, zeker tijdens de lentevakantie waarin traditioneel studenten massaal gaan feesten.

Ziekenhuisopnames

De gezondheidsautoriteiten zien een flinke daling in het aantal ziekenhuisopnames van mensen boven de 65 jaar. Dat komt doordat de meerderheid van deze groep een of meerdere coronaprikken heeft gehad. Het zijn momenteel vooral ongevaccineerde, jongere mensen die geïnfecteerd raken met het coronavirus.

Bijna een kwart van de Amerikanen heeft een eerste dosis gehad, terwijl ongeveer 13 procent dankzij een tweede prik optimaal beschermd is. Dagelijks worden 2,5 miljoen prikken gezet. Door het hoge vaccinatietempo komen steeds meer groepen in aanmerking voor een inenting. Dat wordt per staat geregeld.

In de Verenigde Staten zijn 544.000 mensen overleden aan Covid-19. Daarnaast zijn 30 miljoen besmettingen geregistreerd, meldt persbureau Reuters op basis van een eigen telling. Deze cijfers zijn hoger dan in andere landen.

Meer uit Buitenland

Aanklagers eisen enkelband voor Franse oud-minister om corruptie

PARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.

35 minuten geleden
Tientallen doden in Myanmar door luchtaanval van het leger

KYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.

1 uur geleden
Turkse komiek veroordeeld voor beledigen Erdogan in optreden

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.

1 uur geleden
Paus hekelt in Metz verruwing in internationale politiek

METZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.

1 uur geleden
Opgepakte mannen bij Britse luchtmachtbasis zijn allen Brits

LONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.

2 uur geleden
Vlaamse begrotingsonderhandelingen uitgesteld, minister onwel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De begrotingsonderhandelingen die de Vlaamse regering maandag zou afronden, zijn uitgesteld omdat twee personen, waaronder een minister, onwel werden. De moeizame gesprekken duurden al 24 uur onafgebroken, wat minister Hilde Crevits (Binnenland) en een medewerker te veel werd. Voor de medewerker moest een ambulance komen naar het regeringsgebouw van het Vlaamse kabinet in Brussel.

2 uur geleden
Branden in Kyiv na aanvallen, Academie van Wetenschappen geraakt

KYIV (ANP/AFP/RTR) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn branden uitgebroken na Russische aanvallen met drones. Een van de getroffen gebouwen is de Nationale Academie van Wetenschappen van Oekraïne, melden verslaggevers.

2 uur geleden