Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten 'nog steeds in oorlog met coronavirus'

Verenigde Staten 'nog steeds in oorlog met coronavirus'

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten zijn nog steeds in oorlog met het coronavirus, zegt het Witte Huis. Terwijl de effecten van de vaccinaties zichtbaar worden in de ziekenhuizen, blijven de besmettingscijfers hoog.

Dagelijks worden gemiddeld zo'n 55.000 nieuwe gevallen gemeld. Dat is 3 procent meer dan het gemiddelde van een week geleden, de eerste stijging sinds januari. Dat komt doordat meer mensen geïnfecteerd raken met besmettelijkere virusvarianten en sommige staten tegen het advies van experts in coronamaatregelen versoepelen.

Het Witte Huis benadrukt dat mensen waakzaam moeten blijven, zeker tijdens de lentevakantie waarin traditioneel studenten massaal gaan feesten.

Ziekenhuisopnames

De gezondheidsautoriteiten zien een flinke daling in het aantal ziekenhuisopnames van mensen boven de 65 jaar. Dat komt doordat de meerderheid van deze groep een of meerdere coronaprikken heeft gehad. Het zijn momenteel vooral ongevaccineerde, jongere mensen die geïnfecteerd raken met het coronavirus.

Bijna een kwart van de Amerikanen heeft een eerste dosis gehad, terwijl ongeveer 13 procent dankzij een tweede prik optimaal beschermd is. Dagelijks worden 2,5 miljoen prikken gezet. Door het hoge vaccinatietempo komen steeds meer groepen in aanmerking voor een inenting. Dat wordt per staat geregeld.

In de Verenigde Staten zijn 544.000 mensen overleden aan Covid-19. Daarnaast zijn 30 miljoen besmettingen geregistreerd, meldt persbureau Reuters op basis van een eigen telling. Deze cijfers zijn hoger dan in andere landen.

Meer uit Buitenland

Jarenlange celstraf voor voormalige first lady van Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.

20 minuten geleden
Ecuador houdt nationale feestdag na bereiken volgende ronde op WK

QUITO (ANP/RTR) - ‌De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.

30 minuten geleden
Al 55 Fransen verdronken tijdens hittegolf sinds 18 juni

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.

33 minuten geleden
Belgische politie identificeert verdachten van explosie synagoge

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de verdachten geïdentificeerd van de explosie bij een synagoge in Luik. De politie maakte dat via X bekend nadat zeven arrestaties waren verricht.

34 minuten geleden
Levenslang voor aanslag op kerstmarkt Maagdenburg in 2024

MAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een man die in 2024 inreed op een drukke kerstmarkt in Maagdenburg, heeft in Duitsland een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Er vielen destijds zes doden en honderden gewonden.

44 minuten geleden
Twee Spanjaarden dood door aardbeving Venezuela, tachtig vermist

MADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.

1 uur geleden
Zuid-Korea leidt half miljoen dronestrijders op

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.

5 uur geleden