Verenigde Staten leveren Israël duizenden extra bommen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben deze week de levering van duizenden extra bommen aan Israël goedgekeurd, zegt een Amerikaanse regeringsfunctionaris. De bommen worden volgend jaar of later geleverd.
De VS voorzien bondgenoot Israël van wapens, ondanks groeiende internationale kritiek op de oorlogsvoering in de Gazastrook. De goedkeuring vond maandag plaats, maar is nu pas naar buiten gebracht. Israël doodde diezelfde dag zeven medewerkers van de voedselhulporganisatie World Central Kitchen (WCK). Volgens een andere functionaris vond die Israëlische aanval op maandag na de goedkeuring plaats.
De Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn verontwaardiging uitgesproken over de aanval op de WCK-medewerkers. Hij zei ook dat Israël niet genoeg doet om hulpverleners en burgers in de Gazastrook te beschermen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
23 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
2 uur geleden