Verenigde Staten hervatten sancties tegen Venezuela
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hervatten hun sancties tegen het regime in het Zuid-Amerikaanse Venezuela. De Amerikaanse regering heeft scherpe kritiek op de jongste acties van de autoritaire president Nicolás Maduro tegen politieke tegenstanders.
De arrestatie van oppositieleden en de uitsluiting van kandidaten voor de presidentsverkiezingen dit jaar zijn in strijd met de afspraken die de regering-Maduro oktober vorig jaar heeft ondertekend, stelt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Tijdens onderhandelingen in de Caribische staat Barbados werden Maduro en delen van de oppositie het onder meer eens over presidentsverkiezingen, waarvoor beide kampen hun kandidaten vrij zouden mogen kiezen.
De VS besloten de sancties toen te versoepelen "als ondersteuning van de overeenkomst." Ze beperkten de verlichting voor de Venezolaanse olie- en gassector tot zes maanden, tot half april. Het ministerie heeft nu aangekondigd dat deze niet zal worden verlengd.
Tegoeden bevroren
Verder worden tegoeden van betrokkenen in de VS bevroren. Amerikaanse burgers of mensen die zich in de VS bevinden, mogen geen zaken doen met de gestrafte bedrijven en personen.
Venezuela noemt het hervatten van de sancties "afpersing". Caracas laat als tegenmaatregel vanaf 13 februari repatriëringsvluchten met Venezolaanse migranten uit de VS niet meer toe als de "economische agressie" toeneemt, zegt vicepresident Delcy Rodríguez.
Venezuela verkeert al jaren in een ernstige politieke crisis. Maduro treedt hard op tegen tegenstanders van de regering en heeft het verschillende vooraanstaande oppositieleden verboden politiek actief te zijn. Economisch heeft het eens zo rijke land te lijden onder wanbeleid, corruptie en sancties. Meer dan zeven miljoen mensen verlieten het land om aan armoede en geweld te ontkomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
1 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
1 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
8 uur geleden