Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten hervatten sancties tegen Venezuela

Verenigde Staten hervatten sancties tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hervatten hun sancties tegen het regime in het Zuid-Amerikaanse Venezuela. De Amerikaanse regering heeft scherpe kritiek op de jongste acties van de autoritaire president Nicolás Maduro tegen politieke tegenstanders.

De arrestatie van oppositieleden en de uitsluiting van kandidaten voor de presidentsverkiezingen dit jaar zijn in strijd met de afspraken die de regering-Maduro oktober vorig jaar heeft ondertekend, stelt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Tijdens onderhandelingen in de Caribische staat Barbados werden Maduro en delen van de oppositie het onder meer eens over presidentsverkiezingen, waarvoor beide kampen hun kandidaten vrij zouden mogen kiezen.

De VS besloten de sancties toen te versoepelen "als ondersteuning van de overeenkomst." Ze beperkten de verlichting voor de Venezolaanse olie- en gassector tot zes maanden, tot half april. Het ministerie heeft nu aangekondigd dat deze niet zal worden verlengd.

Tegoeden bevroren

Verder worden tegoeden van betrokkenen in de VS bevroren. Amerikaanse burgers of mensen die zich in de VS bevinden, mogen geen zaken doen met de gestrafte bedrijven en personen.

Venezuela noemt het hervatten van de sancties "afpersing". Caracas laat als tegenmaatregel vanaf 13 februari repatriëringsvluchten met Venezolaanse migranten uit de VS niet meer toe als de "economische agressie" toeneemt, zegt vicepresident Delcy Rodríguez.

Venezuela verkeert al jaren in een ernstige politieke crisis. Maduro treedt hard op tegen tegenstanders van de regering en heeft het verschillende vooraanstaande oppositieleden verboden politiek actief te zijn. Economisch heeft het eens zo rijke land te lijden onder wanbeleid, corruptie en sancties. Meer dan zeven miljoen mensen verlieten het land om aan armoede en geweld te ontkomen.

Meer uit Buitenland

Oman meldt twee buitenlandse doden bij neerhalen drones

SOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.

48 minuten geleden
Trump bedreigt Iran opnieuw en zegt alle tijd te hebben

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".

1 uur geleden
Saudi-Arabië meldt neerhalen drone op weg naar diplomatenwijk

RIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.

2 uur geleden
Macron: Franse militair gedood 'tijdens een aanval' in Irak

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.

3 uur geleden
VN-ambassadeur Iran: Iran wil Straat van Hormuz niet sluiten

NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Frankrijk: 6 militairen gewond geraakt bij droneaanval Noord-Irak

PARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.

10 uur geleden
Poolse president spreekt veto uit over toegang EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.

10 uur geleden