Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten hervatten sancties tegen Venezuela

Verenigde Staten hervatten sancties tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hervatten hun sancties tegen het regime in het Zuid-Amerikaanse Venezuela. De Amerikaanse regering heeft scherpe kritiek op de jongste acties van de autoritaire president Nicolás Maduro tegen politieke tegenstanders.

De arrestatie van oppositieleden en de uitsluiting van kandidaten voor de presidentsverkiezingen dit jaar zijn in strijd met de afspraken die de regering-Maduro oktober vorig jaar heeft ondertekend, stelt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Tijdens onderhandelingen in de Caribische staat Barbados werden Maduro en delen van de oppositie het onder meer eens over presidentsverkiezingen, waarvoor beide kampen hun kandidaten vrij zouden mogen kiezen.

De VS besloten de sancties toen te versoepelen "als ondersteuning van de overeenkomst." Ze beperkten de verlichting voor de Venezolaanse olie- en gassector tot zes maanden, tot half april. Het ministerie heeft nu aangekondigd dat deze niet zal worden verlengd.

Tegoeden bevroren

Verder worden tegoeden van betrokkenen in de VS bevroren. Amerikaanse burgers of mensen die zich in de VS bevinden, mogen geen zaken doen met de gestrafte bedrijven en personen.

Venezuela noemt het hervatten van de sancties "afpersing". Caracas laat als tegenmaatregel vanaf 13 februari repatriëringsvluchten met Venezolaanse migranten uit de VS niet meer toe als de "economische agressie" toeneemt, zegt vicepresident Delcy Rodríguez.

Venezuela verkeert al jaren in een ernstige politieke crisis. Maduro treedt hard op tegen tegenstanders van de regering en heeft het verschillende vooraanstaande oppositieleden verboden politiek actief te zijn. Economisch heeft het eens zo rijke land te lijden onder wanbeleid, corruptie en sancties. Meer dan zeven miljoen mensen verlieten het land om aan armoede en geweld te ontkomen.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

9 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

9 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

10 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

11 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

11 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

12 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

13 uur geleden