Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten hervatten sancties tegen Venezuela

Verenigde Staten hervatten sancties tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hervatten hun sancties tegen het regime in het Zuid-Amerikaanse Venezuela. De Amerikaanse regering heeft scherpe kritiek op de jongste acties van de autoritaire president Nicolás Maduro tegen politieke tegenstanders.

De arrestatie van oppositieleden en de uitsluiting van kandidaten voor de presidentsverkiezingen dit jaar zijn in strijd met de afspraken die de regering-Maduro oktober vorig jaar heeft ondertekend, stelt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Tijdens onderhandelingen in de Caribische staat Barbados werden Maduro en delen van de oppositie het onder meer eens over presidentsverkiezingen, waarvoor beide kampen hun kandidaten vrij zouden mogen kiezen.

De VS besloten de sancties toen te versoepelen "als ondersteuning van de overeenkomst." Ze beperkten de verlichting voor de Venezolaanse olie- en gassector tot zes maanden, tot half april. Het ministerie heeft nu aangekondigd dat deze niet zal worden verlengd.

Tegoeden bevroren

Verder worden tegoeden van betrokkenen in de VS bevroren. Amerikaanse burgers of mensen die zich in de VS bevinden, mogen geen zaken doen met de gestrafte bedrijven en personen.

Venezuela noemt het hervatten van de sancties "afpersing". Caracas laat als tegenmaatregel vanaf 13 februari repatriëringsvluchten met Venezolaanse migranten uit de VS niet meer toe als de "economische agressie" toeneemt, zegt vicepresident Delcy Rodríguez.

Venezuela verkeert al jaren in een ernstige politieke crisis. Maduro treedt hard op tegen tegenstanders van de regering en heeft het verschillende vooraanstaande oppositieleden verboden politiek actief te zijn. Economisch heeft het eens zo rijke land te lijden onder wanbeleid, corruptie en sancties. Meer dan zeven miljoen mensen verlieten het land om aan armoede en geweld te ontkomen.

Meer uit Buitenland

Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

33 minuten geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

56 minuten geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

1 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

1 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

2 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

3 uur geleden
Iran staakt communicatie met VS om situatie in Libanon

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.

3 uur geleden