Verenigde Staten hervatten sancties tegen Venezuela
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hervatten hun sancties tegen het regime in het Zuid-Amerikaanse Venezuela. De Amerikaanse regering heeft scherpe kritiek op de jongste acties van de autoritaire president Nicolás Maduro tegen politieke tegenstanders.
De arrestatie van oppositieleden en de uitsluiting van kandidaten voor de presidentsverkiezingen dit jaar zijn in strijd met de afspraken die de regering-Maduro oktober vorig jaar heeft ondertekend, stelt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Tijdens onderhandelingen in de Caribische staat Barbados werden Maduro en delen van de oppositie het onder meer eens over presidentsverkiezingen, waarvoor beide kampen hun kandidaten vrij zouden mogen kiezen.
De VS besloten de sancties toen te versoepelen "als ondersteuning van de overeenkomst." Ze beperkten de verlichting voor de Venezolaanse olie- en gassector tot zes maanden, tot half april. Het ministerie heeft nu aangekondigd dat deze niet zal worden verlengd.
Tegoeden bevroren
Verder worden tegoeden van betrokkenen in de VS bevroren. Amerikaanse burgers of mensen die zich in de VS bevinden, mogen geen zaken doen met de gestrafte bedrijven en personen.
Venezuela noemt het hervatten van de sancties "afpersing". Caracas laat als tegenmaatregel vanaf 13 februari repatriëringsvluchten met Venezolaanse migranten uit de VS niet meer toe als de "economische agressie" toeneemt, zegt vicepresident Delcy Rodríguez.
Venezuela verkeert al jaren in een ernstige politieke crisis. Maduro treedt hard op tegen tegenstanders van de regering en heeft het verschillende vooraanstaande oppositieleden verboden politiek actief te zijn. Economisch heeft het eens zo rijke land te lijden onder wanbeleid, corruptie en sancties. Meer dan zeven miljoen mensen verlieten het land om aan armoede en geweld te ontkomen.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP) - Ten westen van Athene zijn twee blushelikopters op elkaar gebotst en vervolgens gecrasht, melden Griekse media op gezag van de brandweer.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De productie van stroom uit waterkracht in Servië wordt flink gehinderd door de zeer lage waterstand van de Donau als gevolg van de extreme hitte. Volgens de Servische energieminister draaien de twee grootste waterkrachtcentrales van het land op veel lagere capaciteit.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag tot dusver elf mensen omgekomen, meldt Al Jazeera. Ook een dag eerder voerde Israël ondanks een bestand weer op grotere schaal aanvallen uit op het gebied.
2 uur geledenCEUTA (ANP) - Het aantal mensen dat omkwam in een poging vanuit Marokko de Spaanse exclave Ceuta te bereiken, is opgelopen tot 72. Dat meldt onder meer de Spaanse publieke omroep op gezag van de autoriteiten.
4 uur geledenSURABAYA (ANP/RTR/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de buurt van het Indonesische eiland Madura zijn zondagochtend vijf mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Minstens 41 mensen worden nog vermist.
5 uur geledenBERN (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft het leger ingezet om water te brengen naar uitgedroogde boerderijen in de Alpen. Volgens het ministerie van Defensie ging vrijdag een Super Puma-helikopter van de Zwitserse luchtmacht met 14.000 liter water naar twee boerderijen met koeien in de bergen nabij de plaats Diemtigen.
6 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De schade door natuurbranden in Griekenland neemt toe, melden lokale experts aan persbureau AFP. Zo'n 12.000 hectare aan bos en landbouwgrond zou inmiddels zijn getroffen door het vuur.
6 uur geleden