Verenigde Staten halen bevrijde Amerikaan weg uit Syrië
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft de Amerikaanse burger Travis Timmerman weggehaald uit Syrië. Timmerman zat in dat land gevangen en kwam vrij na de val van dictator Bashar al-Assad.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei eerder te werken aan de terugkeer van Timmerman. De man sprak donderdag in Syrië met een verslaggever van CBS News. Hij vertelde dat hij uit de staat Missouri kwam en eerder die week was bevrijd uit de gevangenis. Ook zei hij dat hij zeven maanden geleden Syrië illegaal was binnengekomen voor christelijke "spirituele doeleinden" en sindsdien had vastgezeten in de gevangenis.
Het Witte Huis wist tot dat moment niet dat de Amerikaan vastzat in Syrië. "We krijgen hier net bericht van en proberen op dit moment zijn identiteit te bevestigen", zei een woordvoerder. Ook zijn familie was niet op de hoogte.
De Amerikaanse regering is op zoek naar een andere Amerikaan in Syrië, journalist Austin Tice. Tice werd in 2012 ontvoerd tijdens een klus in Damascus. Persbureau Reuters meldt op basis van Amerikaanse bronnen dat Tice in 2013 was ontsnapt, maar daarna snel weer werd vastgezet. Dat zou de eerste keer zijn geweest dat de Amerikaan weer in het openbaar werd gezien sinds zijn verdwijning. Mogelijk werd hij in 2016 opnieuw gezien, in een ziekenhuis in Damascus in verband met een ziekte. Het is niet duidelijk waar Tice nu is en of hij in leven is.
Meer uit Buitenland
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.
45 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
9 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.
9 uur geleden