Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten halen bevrijde Amerikaan weg uit Syrië

Verenigde Staten halen bevrijde Amerikaan weg uit Syrië

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft de Amerikaanse burger Travis Timmerman weggehaald uit Syrië. Timmerman zat in dat land gevangen en kwam vrij na de val van dictator Bashar al-Assad.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei eerder te werken aan de terugkeer van Timmerman. De man sprak donderdag in Syrië met een verslaggever van CBS News. Hij vertelde dat hij uit de staat Missouri kwam en eerder die week was bevrijd uit de gevangenis. Ook zei hij dat hij zeven maanden geleden Syrië illegaal was binnengekomen voor christelijke "spirituele doeleinden" en sindsdien had vastgezeten in de gevangenis.

Het Witte Huis wist tot dat moment niet dat de Amerikaan vastzat in Syrië. "We krijgen hier net bericht van en proberen op dit moment zijn identiteit te bevestigen", zei een woordvoerder. Ook zijn familie was niet op de hoogte.

De Amerikaanse regering is op zoek naar een andere Amerikaan in Syrië, journalist Austin Tice. Tice werd in 2012 ontvoerd tijdens een klus in Damascus. Persbureau Reuters meldt op basis van Amerikaanse bronnen dat Tice in 2013 was ontsnapt, maar daarna snel weer werd vastgezet. Dat zou de eerste keer zijn geweest dat de Amerikaan weer in het openbaar werd gezien sinds zijn verdwijning. Mogelijk werd hij in 2016 opnieuw gezien, in een ziekenhuis in Damascus in verband met een ziekte. Het is niet duidelijk waar Tice nu is en of hij in leven is.

Meer uit Buitenland

Noodtoestand in West-Canadese provincie om natuurbranden

VANCOUVER (ANP/RTR) - De West-Canadese provincie British Columbia heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de natuurbranden die er woeden. Duizenden mensen zijn geëvacueerd.

2 uur geleden
Zelensky: Poetin plant nieuwe mobilisatie voor druk op Europa

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin een nieuwe mobilisatie voorbereidt. Rusland zou die nieuwe troepen niet alleen gebruiken in Oekraïne, maar ook om de druk op de rest van Europa te verhogen.

2 uur geleden
Vier doden bij helikoptercrash Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een helikopterongeluk in de buurt van Rio de Janeiro zijn vier mensen omgekomen, melden Braziliaanse media. Drie van de slachtoffers zouden Colombiaanse toeristen zijn.

3 uur geleden
Turkije roept Kyiv en Moskou op aanvallen op Zwarte Zee te staken

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil dat Oekraïne en Rusland stoppen met hun aanvallen op schepen op de Zwarte Zee. Minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan riep bij staatspersbureau Anadolu op tot een zogenoemd 'moratorium' op de aanvallen.

4 uur geleden
Sofia ontbiedt ambassadeur Oekraïne om drone met explosieven

SOFIA/KYIV (ANP/AFP) - Bulgarije heeft de Oekraïense ambassadeur ontboden naar aanleiding van de inslag van een drone met explosieven in het noordoosten van het land. Het was volgens de Bulgaarse strijdkrachten een drone van een type dat het leger van Oekraïne gebruikt.

5 uur geleden
Bloomberg: Kyiv ontziet Kazachse olietankers bij Russische havens

NOVOROSSISK (ANP) - Oekraïne heeft toegezegd om geen niet-Russische olietankers op de Zwarte Zee aan te vallen die gebruikmaken van Russische havens, als die schepen geen Russische goederen vervoeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een Amerikaanse functionaris. Het is vooral goed nieuws voor Kazachstan, dat sterk afhankelijk is van de haven in het Russische Novorossisk voor de export van olie.

6 uur geleden
Iraanse president ziet nu beste omstandigheden voor deal met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De huidige omstandigheden bieden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de beste omstandigheden om te komen tot een overeenkomst met de VS. Hij meent dat er nu in zijn land "samenhang, kracht en eenheid is" en dat Iran in de huidige oorlog tot dusver "zegevierend en machtig is".

7 uur geleden