Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten halen bevrijde Amerikaan weg uit Syrië

Verenigde Staten halen bevrijde Amerikaan weg uit Syrië

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft de Amerikaanse burger Travis Timmerman weggehaald uit Syrië. Timmerman zat in dat land gevangen en kwam vrij na de val van dictator Bashar al-Assad.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei eerder te werken aan de terugkeer van Timmerman. De man sprak donderdag in Syrië met een verslaggever van CBS News. Hij vertelde dat hij uit de staat Missouri kwam en eerder die week was bevrijd uit de gevangenis. Ook zei hij dat hij zeven maanden geleden Syrië illegaal was binnengekomen voor christelijke "spirituele doeleinden" en sindsdien had vastgezeten in de gevangenis.

Het Witte Huis wist tot dat moment niet dat de Amerikaan vastzat in Syrië. "We krijgen hier net bericht van en proberen op dit moment zijn identiteit te bevestigen", zei een woordvoerder. Ook zijn familie was niet op de hoogte.

De Amerikaanse regering is op zoek naar een andere Amerikaan in Syrië, journalist Austin Tice. Tice werd in 2012 ontvoerd tijdens een klus in Damascus. Persbureau Reuters meldt op basis van Amerikaanse bronnen dat Tice in 2013 was ontsnapt, maar daarna snel weer werd vastgezet. Dat zou de eerste keer zijn geweest dat de Amerikaan weer in het openbaar werd gezien sinds zijn verdwijning. Mogelijk werd hij in 2016 opnieuw gezien, in een ziekenhuis in Damascus in verband met een ziekte. Het is niet duidelijk waar Tice nu is en of hij in leven is.

Meer uit Buitenland

Kenia meldt tweede dode door ebola

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.

3 uur geleden
Regering-Trump spant preventief zaak aan rond midterms in Alaska

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.

3 uur geleden
Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

5 uur geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

6 uur geleden
Macron: slachtoffers schietpartij doelwit om geloof en huidskleur

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.

6 uur geleden
Terreuronderzoek geopend naar verdachte schietpartij Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.

6 uur geleden
Franse scholieren roepen op tot protest na gesprek met Macron

PARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.

7 uur geleden