Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten en China betuigen steun aan Marokko

Verenigde Staten en China betuigen steun aan Marokko

NEW DELHI (ANP) - De leiders van de Verenigde Staten en China hebben in navolging van een hele reeks landen hun steun aan Marokko betuigd. Een aardbeving heeft in dat land meer dan achthonderd mensen het leven gekost en het dodental kan nog oplopen.

"Ik ben zeer bedroefd door de overlijdens en de verwoesting veroorzaakt door de aardbeving in Marokko", laat de Amerikaanse president Joe Biden weten. "Onze gedachten en gebeden zijn bij allen die zijn getroffen door deze verschrikkelijke ontberingen." De VS staan volgens hem klaar om de benodigde hulp te leveren. "De Verenigde Staten staan ​​op dit moeilijke moment achter Marokko en mijn vriend koning Mohammed VI."

De Chinese president Xi Jinping heeft vanwege de aardbeving een condoleancebericht naar Marokko gestuurd, meldt staatsomroep CCTV. Ook de Jordaanse koning Abdullah heeft zijn medeleven betuigd aan de Marokkaanse koning. Op X laat het hof weten dat Abdullah zijn condoleances heeft overgebracht en de overheid de opdracht heeft gegeven om "alle nodige steun te verlenen aan Marokko".

Meer uit Buitenland

Klein vliegtuig op weg naar Lelystad crasht bij vliegveld Londen

LONDEN (ANP) - Een klein privévliegtuig is neergestort bij vliegveld London Southend en in een enorme vuurbal geëxplodeerd. Dat melden Britse media, waaronder The Guardian en nieuwssite UKNIP.

8 minuten geleden
Duitse president steunt herinvoering dienstplicht

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft zich uitgesproken voor de invoering van een nieuwe vorm van dienstplicht om de strijdkrachten van het land te versterken. In een interview met de zender ZDF wees hij op de veranderende veiligheidssituatie in Europa, de Russische oorlog in Oekraïne en de houding van de Amerikaanse regering tegenover de NAVO.

27 minuten geleden
China en Rusland bespreken banden met VS en oorlog in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Rusland en China hebben met elkaar gesproken over de relaties van beide landen met de Verenigde Staten. Ook spraken de twee landen over het vooruitzicht op vrede in Oekraïne, zei het Russische ministerie in een verklaring.

39 minuten geleden
Honderden ravers behandeld tijdens technoparade in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Brandweerlieden en hulpverleners hebben zaterdag honderden mensen behandeld tijdens de Berlijnse technoparade Rave the Planet. Dat melden de brandweer en de organisatoren van het evenement.

41 minuten geleden
Israëlische raket doodt kinderen in Gaza bij waterdistributiepunt

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Een Israëlische raket heeft in het hart van de Gazastrook minstens acht Palestijnen gedood, voornamelijk kinderen. Dat melden lokale functionarissen. De raketaanval miste volgens een verklaring van het Israëlische leger door een "storing" zijn beoogde doel, een strijder van Islamitische Jihad. Het projectiel landde "tientallen meters van het doel", aldus het leger.

1 uur geleden
Opnieuw boot van Freedom Flotilla vertrokken richting Gaza

SYRACUSE (ANP/AFP) - Vanaf Sicilië is opnieuw een boot van de Freedom Flotilla vertrokken om de mensen in Gaza van noodhulp te voorzien. Aan boord van de Handala zijn ongeveer vijftien activisten.

4 uur geleden
NAVO-chef Rutte in Washington op dag van 'belangrijke boodschap'

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt maandag de Amerikaanse president Donald Trump. Oekraïne en zijn Europese bondgenoten kijken met spanning uit naar die dag, omdat Trump een "belangrijke verklaring" over Rusland heeft aangekondigd. Tegelijkertijd voert Trump de dreiging van een handelsoorlog met Europa op.

5 uur geleden