Verenigde Staten bestoken wapendepots van Houthi's in Jemen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen vijf ondergrondse wapendepots van de Houthi's in Jemen te hebben gebombardeerd. Er werden voor het eerst B-2-bommenwerpers gebruikt tegen de door Iran gesteunde groep.
De strategische bommenwerpers met stealthtechnologie, waardoor ze moeilijker te detecteren zijn, werden woensdag ingezet. Hun doel was het aantasten van het vermogen van de Houthi's om de commerciële scheepvaart en andere schepen in de regio aan te vallen. De Houthi's hebben sinds november bijna honderd schepen aangevallen als steunbetuiging aan de Palestijnen in de Gazastrook. Ook hebben ze Israël aangevallen.
De Amerikaanse defensieminister Lloyd Austin zei dat de aanval aantoont dat de VS in staat zijn moeilijk bereikbare faciliteiten te treffen. Er wordt nog onderzocht hoeveel schade de bommenwerpers hebben veroorzaakt. Door de luchtaanval zijn voor zover bekend geen burgerslachtoffers gevallen.
Meer uit Buitenland
CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
11 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
12 uur geleden