Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Naties uiten zorgen over nieuwe strafwetten Indonesië

Verenigde Naties uiten zorgen over nieuwe strafwetten Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Naties maken zich zorgen over het nieuwe wetboek van strafrecht in Indonesië. Delen daarvan "lijken onverenigbaar" met fundamentele vrijheden en mensenrechten, aldus de internationale organisatie.

Het nieuwe wetboek verbiedt onder meer buitenechtelijke seks en ongehuwd samenwonen. De invoering hiervan werd dinsdag goedgekeurd door het parlement, waarop meteen kritiek klonk uit onder meer de lhbti-gemeenschap en de toerismesector. In het wetboek staat ook dat journalisten kunnen worden gestraft voor het publiceren van nieuws "dat tot onrust zou kunnen leiden".

De VN wijzen erop dat sommige artikelen in het wetboek de potentie hebben om journalistiek werk te criminaliseren en de persvrijheid aan te tasten. Andere artikelen zouden onder meer vrouwen, lhbti'ers en religieuze minderheden discrimineren of een discriminerende impact hebben. Er wordt gewaarschuwd voor negatieve sociale gevolgen voor deze groepen, mogelijk ook geweld.

Persoonlijke zaak

De Indonesische minister Yasonna Laoly (Recht en Mensenrechten) probeerde woensdag de zorgen van de toerisme-industrie weg te nemen. Hij benadrukte dat de politie alleen in actie komt bij een officiële klacht van directe familieleden, bijvoorbeeld ouders, partners of kinderen. "Als mensen uit Australië naar Bali op vakantie gaan en ze willen in dezelfde kamer overnachten, dan is dat hun persoonlijke zaak. Tenzij er een klacht is ingediend door hun ouders in Australië, maar dat zit niet in hun cultuur".

President Joko Widodo moet nog instemmen met de aanpassing van de wetgeving. De invoering van het nieuwe wetboek van strafrecht staat gepland voor 2025, ter vervanging van de strafwetgeving uit de tijd dat Indonesië nog bij Nederland hoorde.

Meer uit Buitenland

Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

2 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

7 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

8 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

11 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

12 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

12 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

13 uur geleden