
Verenigde Naties: Panamakanaal blijft van Panama
LONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO), het VN-agentschap dat zich met scheepvaart bezighoudt, zegt dat het Panamakanaal van Panama blijft. De reactie volgt op uitspraken van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Die wil het kanaal weer onder Amerikaanse controle hebben en sluit militaire druk voor dit doel niet uit.
"Voor mij is het heel duidelijk en geen onderwerp van grote discussie, want de verdragen werden in 1977 ondertekend. Het kanaal ging over in handen van Panama, dat deze vitale waterweg blijft beheren en dat zal ook zo blijven", aldus secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de IMO. De regering in Panama zei onlangs dat de soevereiniteit van het Panamakanaal niet onderhandelbaar is.
Het kanaal tussen de Atlantische Oceaan en de Stille Oceaan werd begin vorige eeuw gegraven door de Verenigde Staten. De Amerikanen hadden de controle over het kanaal en het omliggende gebied, maar in 1977 werden afspraken gemaakt over het overdragen van de controle aan Panama. Het beheer van het Panamakanaal ligt sinds 1999 bij de Panamese autoriteiten. Volgens Trump vragen die te veel geld voor de doorvaart.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden houdt de langste stemming ooit in het parlement. De leden deden er zeven uur en 31 minuten over om te stemmen over Trumps uitgavenwet, waarvan het nog steeds onduidelijk is of die aangenomen zal worden.
9 minuten geledenIERAPETRA (ANP/RTR) - Op het Griekse eiland Kreta woedt sinds woensdagmiddag een grote bosbrand. Zeker 155 brandweerlieden bestrijden de brand, meldt de Griekse brandweer. Bewoners en toeristen uit vier dorpjes zijn geëvacueerd; ongeveer 3.000 mensen zijn ondergebracht in tijdelijke opvang, aldus lokale autoriteiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."
13 uur geledenGAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".
15 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.
15 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.
17 uur geleden