Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Naties: Panamakanaal blijft van Panama

Verenigde Naties: Panamakanaal blijft van Panama

LONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO), het VN-agentschap dat zich met scheepvaart bezighoudt, zegt dat het Panamakanaal van Panama blijft. De reactie volgt op uitspraken van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump. Die wil het kanaal weer onder Amerikaanse controle hebben en sluit militaire druk voor dit doel niet uit.

"Voor mij is het heel duidelijk en geen onderwerp van grote discussie, want de verdragen werden in 1977 ondertekend. Het kanaal ging over in handen van Panama, dat deze vitale waterweg blijft beheren en dat zal ook zo blijven", aldus secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de IMO. De regering in Panama zei onlangs dat de soevereiniteit van het Panamakanaal niet onderhandelbaar is.

Het kanaal tussen de Atlantische Oceaan en de Stille Oceaan werd begin vorige eeuw gegraven door de Verenigde Staten. De Amerikanen hadden de controle over het kanaal en het omliggende gebied, maar in 1977 werden afspraken gemaakt over het overdragen van de controle aan Panama. Het beheer van het Panamakanaal ligt sinds 1999 bij de Panamese autoriteiten. Volgens Trump vragen die te veel geld voor de doorvaart.

Meer uit Buitenland

Analyse: meer baby's in Oeganda met hiv geboren na stop hulp VS

DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.

1 uur geleden
Trump: stop asielbeslissingen gaat lang duren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.

3 uur geleden
VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

8 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

10 uur geleden
Commissie: ex-premier Bangladesh gaf opdracht tot moorden in 2009

DHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een ​​gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.

12 uur geleden
Paus vraagt Libanezen ondanks problemen in hun land te blijven

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.

13 uur geleden
Overleg VS en Oekraïne begonnen in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.

14 uur geleden