Verenigde Naties beloven langdurige steun voor Libanon
NEW YORK (ANP/DPA) - De Verenigde Naties hebben Libanon langdurige steun toegezegd na de verwoestende explosie van vorige week dinsdag in de hoofdstad Beiroet. Dat zei VN-secretaris-generaal António Guterres maandag. Behalve met ondersteuning op medisch gebied zullen de VN het land helpen door tarwemeel en granen beschikbaar te stellen voor bakkers.
Guterres riep tegelijkertijd op tot politieke hervormingen in Libanon, waar de bevolking al maanden protesteert tegen een in hun ogen corrupte en verlamde regering. "In deze tijd van verdriet en aanhoudende frustratie is de woede van het Libanese volk voelbaar. Hun stemmen moeten worden gehoord", zei Guterres.
Zondag stelden deelnemers aan een virtuele donorconferentie in totaal ruim 200 miljoen euro beschikbaar voor de wederopbouw van Beiroet. De Europese Unie zegde tot aan de conferentie al 63 miljoen euro toe.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
2 uur geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
3 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
17 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
19 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
22 uur geleden