Verenigde Arabische Emiraten stoppen boycot Israël
DUBAI (ANPRTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben officieel hun boycot tegen Israël beëindigd. Tussen de twee landen is daarmee onder meer handel mogelijk. De president van de VAE en emir van Abu Dhabi, Khalifa bin Zayed al-Nayhyan, heeft dit zaterdag gedecreteerd. Hij wil daarmee "de bilaterale samenwerking bevorderen" op weg naar normale betrekkingen tussen Israël en de emiraten.
De VAE hebben recent diplomatieke relaties aangeknoopt. In de Arabische wereld hadden voorheen alleen Egypte en Jordanië diplomatieke betrekkingen met Israël waarmee ze Israël erkennen. Veel andere Arabische landen eisen dat er eerst een Palestijnse staat komt en dat Israël daarvoor de bezette gebieden inclusief Arabisch Oost-Jeruzalem teruggeeft. De VAE hebben die lijn laten varen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
5 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
8 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
14 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
16 uur geleden