Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigd Rusland naar verkiezingswinst, oppositie wint in Siberië

Verenigd Rusland naar verkiezingswinst, oppositie wint in Siberië

MOSKOU (ANP) - De regerende partij Verenigd Rusland, die de Russische president Vladimir Poetin steunt, lijkt aan de haal te gaan met de winst bij lokale verkiezingen. Maar aanhangers van de vergiftige Kremlin-criticus Aleksej Navalni boekten zondag ook zeldzame verkiezingswinsten in Siberië.

Oppositieleider Navalni, die een tactische stemstrategie had gepromoot om Verenigd Rusland te dwarsbomen, heeft tientallen kandidaten voor gemeenteraden in Siberië naar voren geschoven. Voorlopige resultaten laten zien dat pro-Kremlin-politici, gesteund door Poetin, grote overwinningen behaalden in Komi, Tatarstan, Kamchatka en in meer dan een dozijn andere regio's.

Maar de aanhangers van Navalni behaalden zeldzame overwinningen bij de gemeenteraadsverkiezingen in Novosibirsk, de derde stad van Rusland qua bevolking. In studentenstad Tomsk lijkt Verenigd Rusland de meerderheid in de raad te hebben verloren.

"Mensen zijn ziek van de autoriteiten. Je kunt niet twintig jaar op de troon zitten, eindeloos stelen, dit allemaal doen en onbestraft blijven", zei Ksenia Fadeyeva, die een raadszetel in Tomsk won. Navalni-aanhanger Andrei Fateev won ook een zetel in Tomsk. Terwijl anderen, zoals Sergei Boyko, een andere bondgenoot van Navalni, er klaar voor waren om raadszetels in Novosibirk in te nemen.

De bondgenoten van Navalni gingen door met zijn 'slimme stem'-strategie, waarbij meer dan duizend politici werden benoemd die volgens hen goed geplaatst waren om kandidaten van de regeringspartij te verslaan en spoorden kiezers aan op hen te stemmen. In Tomsk zei Fateev dat Verenigd Rusland slechts 12 van de 37 zetels in de raad leek te hebben gewonnen. Veel kandidaten, gesteund door de slimme stemstrategie, lijken een plekje in raad te hebben veroverd.

Meer uit Buitenland

Pro-Iraanse milities Irak melden doden na aanval VS en Israël

RAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.

4 minuten geleden
Europese Commissie evacueert 303 EU-burgers uit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.

22 minuten geleden
Israël: nucleaire installatie in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.

25 minuten geleden
Defensieminister Israël dreigt Libanees grondgebied in te nemen

TEL ‌AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.

48 minuten geleden
VN-organisatie: tot ongeveer 3,2 miljoen Iraniërs op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.

55 minuten geleden
Zelensky: Witte Huis liet dronedeal met Oekraïne lopen

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.

1 uur geleden
Levenslang voor moslimextremisten om bloedbad bij concert Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.

1 uur geleden