Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigd Rusland naar verkiezingswinst, oppositie wint in Siberië

Verenigd Rusland naar verkiezingswinst, oppositie wint in Siberië

MOSKOU (ANP) - De regerende partij Verenigd Rusland, die de Russische president Vladimir Poetin steunt, lijkt aan de haal te gaan met de winst bij lokale verkiezingen. Maar aanhangers van de vergiftige Kremlin-criticus Aleksej Navalni boekten zondag ook zeldzame verkiezingswinsten in Siberië.

Oppositieleider Navalni, die een tactische stemstrategie had gepromoot om Verenigd Rusland te dwarsbomen, heeft tientallen kandidaten voor gemeenteraden in Siberië naar voren geschoven. Voorlopige resultaten laten zien dat pro-Kremlin-politici, gesteund door Poetin, grote overwinningen behaalden in Komi, Tatarstan, Kamchatka en in meer dan een dozijn andere regio's.

Maar de aanhangers van Navalni behaalden zeldzame overwinningen bij de gemeenteraadsverkiezingen in Novosibirsk, de derde stad van Rusland qua bevolking. In studentenstad Tomsk lijkt Verenigd Rusland de meerderheid in de raad te hebben verloren.

"Mensen zijn ziek van de autoriteiten. Je kunt niet twintig jaar op de troon zitten, eindeloos stelen, dit allemaal doen en onbestraft blijven", zei Ksenia Fadeyeva, die een raadszetel in Tomsk won. Navalni-aanhanger Andrei Fateev won ook een zetel in Tomsk. Terwijl anderen, zoals Sergei Boyko, een andere bondgenoot van Navalni, er klaar voor waren om raadszetels in Novosibirk in te nemen.

De bondgenoten van Navalni gingen door met zijn 'slimme stem'-strategie, waarbij meer dan duizend politici werden benoemd die volgens hen goed geplaatst waren om kandidaten van de regeringspartij te verslaan en spoorden kiezers aan op hen te stemmen. In Tomsk zei Fateev dat Verenigd Rusland slechts 12 van de 37 zetels in de raad leek te hebben gewonnen. Veel kandidaten, gesteund door de slimme stemstrategie, lijken een plekje in raad te hebben veroverd.

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

2 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

5 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

5 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

8 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

11 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

12 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

12 uur geleden