Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigd Koninkrijk zal zich niet aanpassen aan EU-wetgeving

Verenigd Koninkrijk zal zich niet aanpassen aan EU-wetgeving

BIRMINGHAM (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is niet van plan het beleid aan te passen om de handelsrelatie met de Europese Unie te verbeteren. Premier Rishi Sunak zei dat in een reactie op berichten dat de Britse regering de relatie met de EU opnieuw zou willen bekijken. Daarbij werd gerept over een akkoord zoals ook tussen Zwitserland en de EU geldt.

Zwitserland heeft in een bepaalde vorm toegang tot de Europese interne markt, maar moet in ruil daarvoor voorwaarden accepteren, waaronder de toelating ​​van werknemers uit EU-landen. Ook gaan er betalingen van Zwitserland naar Brussel.

"Onder mijn leiding zal het Verenigd Koninkrijk geen enkele relatie met Europa nastreven die berust op aanpassing aan de EU-wetgeving", zei Sunak maandag op de jaarlijkse conferentie van de Confederation of British Industry, de grootste werkgeversorganisatie van het Verenigd Koninkrijk, in Birmingham. Dat Groot-Brittannië zijn eigen regelgevingsvrijheid heeft, is "een belangrijke kans van brexit", zei hij.

Meer uit Financieel

Ook Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart weer door het Suezkanaal

HAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.

33 minuten geleden
Novo Nordisk waarschuwt voor lagere verkopen door concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.

1 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX onderuit op Damrak om AI-tool Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.

2 uur geleden
België: Ryanair moet stoppen met 'illegale' verkooppraktijken

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.

2 uur geleden
Tweede Britse toezichthouder stelt onderzoek naar chatbot Grok in

WILMSLOW (ANP/BLOOMBERG) - De Britse gegevensbeschermingsautoriteit stelt een onderzoek in naar chatbot Grok. Het is de tweede Britse toezichthouder die de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI onder de loep neemt.

4 uur geleden
AI-techbedrijf Palantir stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.

4 uur geleden
TenneT: geen behoefte aan meer investeerders in Duits onderdeel

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht niet nog meer investeerders aan te trekken voor zijn Duitse onderdelen. Dat zei topvrouw Manon van Beek na een toelichting op de dinsdag aangekondigde investering van de Duitse staat. Die verwerft via een staatsbank voor 3,3 miljard euro een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

4 uur geleden