Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigd Koninkrijk worstelt met stormloop op sneltesten

Verenigd Koninkrijk worstelt met stormloop op sneltesten

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben moeite om de vraag bij te benen naar sneltesten. Die kunnen door burgers worden aangevraagd via een overheidssite. Gezondheidsdienst UKHSA waarschuwt volgens Sky News dat ze daar tijdelijk niet beschikbaar kunnen zijn vanwege de "uitzonderlijk hoge vraag".

De Britse autoriteiten verstrekken de sneltesten op grote schaal aan de bevolking in de hoop meer besmettingen tijdig te ontdekken. De testen kunnen online worden besteld en worden dan thuisbezorgd. Ze kunnen ook worden opgepikt bij speciale ophaalpunten, in bijvoorbeeld bibliotheken. Britten kunnen daarnaast ook naar de apotheek voor sneltesten.

Het land heeft de afgelopen tijd recordaantallen coronabesmettingen gemeld en dat verhoogt ook de druk op de testcapaciteit. Inwoners van delen van Engeland konden eerder deze maand tijdelijk geen sneltesten online bestellen. Dat kwam volgens Sky News doordat mensen massaal probeerden om voor de kerstdagen nog extra testpakketten te bemachtigen.

Nieuwe coronaregels

UKHSA, de UK Health Security Agency, heeft aangegeven dat mensen weer met problemen te maken kunnen krijgen. Britten krijgen van een woordvoerder het advies om bij problemen op de bestelsite na een paar uur een nieuwe poging te doen. "En om ervoor te zorgen dat ze alle testen gebruiken die ze nog thuis hebben voordat ze nieuwe bestellen of ophalen."

Apotheken zeggen dat de vraag naar de testen is toegenomen. Dat zou komen door aanpassingen van de coronaregels. Mensen moeten zichzelf isoleren als ze zijn besmet of een besmette huisgenoot hebben. Wie het coronavirus heeft opgelopen, kan de zelfisolatie nu na een week beëindigen als ze op dagen zes en zeven negatief testen.

Er kunnen ongeveer 900.000 sneltesten per dag worden afgeleverd, maar dat lijkt onvoldoende te zijn. In apotheken vraagt ongeveer om de vijf minuten iemand om een sneltest, zegt de topvrouw van brancheorganisatie Association Of Independent Multiple Pharmacies tegen de BBC. Ze noemde het "erg stressvol" voor medewerkers en klanten dat die door bevoorradingsproblemen niet altijd beschikbaar zijn.

Meer uit Buitenland

Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

10 minuten geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

24 minuten geleden
Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

1 uur geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

1 uur geleden
Zweden komt met nieuwe buitenlandse inlichtingendienst

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.

1 uur geleden
Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

2 uur geleden