Verenigd Koninkrijk: we hopen op een brexitdeal komende dagen
LONDEN (ANP/REUTERS) - Het Verenigd Koninkrijk hoopt een dezer dagen een brexitdeal met de Europese Unie te kunnen sluiten. Dat zei Robert Jenrick, de Britse minister van Wonen in het kabinet van Boris Johnson.
"Hoewel het kort dag is, hopen we dat beide kampen een dezer dagen een overeenkomst kunnen bereiken en dat de Europese Unie wat meer flexibiliteit kan tonen", aldus Jenrick donderdag tegenover BBC radio.
Ook de Britse minister van Financiën Rishi Sunak sprak zijn hoop over een spoedige brexitdeal uit. Volgens Sunak zijn de gesprekken 'geïntensiveerd' is een deal aanstaande. "Beide kanten moeten zich constructief opstellen, en dat gebeurt en ik weet dat er mensen zijn die er heel hard aan werken", zei hij tegenover de Britse nieuwszender Sky. Volgens Sunak is voor de deal 'good will' en samenwerking nodig.
Deadline
De handelsgesprekken tussen het Verenigd Koninkrijk en de EU duren al maanden. Komend weekend is een informele deadline gesteld, maar de verwachting is dat ook na het weekend verder onderhandeld zal worden. Bronnen repten al over gesprekken na het weekend in Brussel. Een spoedig akkoord is nodig willen beide kampen ook nog voldoende tijd overhouden om de benodigde goedkeuringen te krijgen voordat het Verenigd Koninkrijk op 31 december de interne Europese markt definitief verlaat.
Afgelopen weekend zeiden de Britse premier Boris Johnson en de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen dat er nog steeds verschillen zijn die overbrugd moeten worden. Zo wordt nog gesteggeld over de toegang tot Britse viswateren en een gelijk speelveld voor het bedrijfsleven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.
14 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.
30 minuten geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
3 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.
3 uur geleden