Verenigd Koninkrijk verhoogt minimumloon met 6 procent
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk verhoogt het minimumloon vanaf 2020 met 6 procent. Dat heeft de regering dinsdag bekendgemaakt. Vanaf 1 april is het minimumloon 8,74 pond per uur. Dat is nu nog 8,21 pond per uur voor mensen van 25 jaar en ouder.
"Hard werk moet altijd worden beloond, maar mensen hebben al te lang niet de loonsverhoging gekregen die ze verdienen", aldus premier Boris Johnson in een verklaring. "Door deze stap is het Verenigd Koninkrijk op weg om het minimumloon op 60 procent van het gemiddelde loon te plaatsen."
De werkloosheid in het Verenigd Koninkrijk is historisch laag. Het minimumloon voor Britten onder de 25 jaar oud stijgt ook. Dat gaat afhankelijk van de leeftijd van de werknemer tussen de 4,6 en 6,5 procent omhoog.
In het Verenigd Koninkrijk bestaat het minimumloon sinds 1999. Premier Johnson heeft beloofd het voor 2024 op te hogen tot 10,50 pond per uur.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Groenland heeft geen medische hulp van andere landen nodig, heeft de Deense minister van Defensie Troels Lund Poulsen zondag benadrukt. Hij reageert daarmee op de Amerikaanse president Donald Trump, die aankondigde een ziekenhuisschip naar Groenland te sturen om de "vele zieke mensen" te helpen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten plannen begin maart nieuwe gesprekken over het nucleaire programma, meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. "De onderhandelingen gaan door, en er is een kans op een voorlopig akkoord." De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi zei vrijdag dat hij binnen enkele dagen verwachtte een conceptvoorstel klaar te hebben.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Nadat de Oekraïense autoriteiten in Kyiv in de nacht van zaterdag op zondag hadden gewaarschuwd voor een Russische ballistische raketaanval, hebben verslaggevers van persbureau AFP in de stad meerdere krachtige explosies gehoord. Inwoners waren opgeroepen naar de schuilplaatsen in de stad te gaan.
2 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben het lichaam geborgen van de negende en laatste persoon die afgelopen week vermist raakte na een lawine in Californië. Er werd sinds dinsdag gezocht naar de wintersporters, die buiten de piste zouden hebben geskied. Het was een van de dodelijkste lawines in de Amerikaanse geschiedenis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
8 uur geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
10 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
18 uur geleden