Verenigd Koninkrijk, Turkije en Italië willen EK voetbal houden
NYON (ANP) - Het EK voetbal van 2028 is in het Verenigd Koninkrijk of in Turkije. Meer aanmeldingen voor het organiseren van het evenement kreeg de Europese voetbalbond UEFA niet binnen. De deadline was woensdag.
Het Verenigd Koninkrijk (Engeland, Schotland, Wales en Noord-Ierland) stelde zich gezamenlijk met Ierland kandidaat. Als het bid van de Britten wint, zijn de wedstrijden in de stadions Wembley, Hampden Park, Principality Stadium, Tottenham Hotspur Stadium, Etihad Stadium, St James' Park, Villa Park, Hampden Park, Aviva, Casement Park en het nog te bouwen nieuwe stadion van Everton.
Engeland organiseerde eerder al het WK van 1966 en het EK van 1996. Tijdens het EK van 2020, dat vanwege het 60-jarig bestaan van de Europese Unie verspreid door heel Europa werd gespeeld, waren onder meer de halve finales en de finale op Wembley, al was het Verenigd Koninkrijk toen zelf uit de EU vertrokken. Het EK vrouwenvoetbal werd vorig jaar ook in Engeland georganiseerd.
Turkije
Turkije meldde zich aan voor zowel het EK van 2028 als 2032. Als de organisatie in 2028 naar het Verenigd Koninkrijk gaat, heeft Turkije voor het EK van 2032 alleen concurrentie van Italië, werd woensdag duidelijk.
In oktober van dit jaar wijst het uitvoerend comité van de UEFA de organisatie van de twee Europese eindronden toe. Het EK van 2024 is in Duitsland.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
18 uur geleden