Verenigd Koninkrijk, Turkije en Italië willen EK voetbal houden
NYON (ANP) - Het EK voetbal van 2028 is in het Verenigd Koninkrijk of in Turkije. Meer aanmeldingen voor het organiseren van het evenement kreeg de Europese voetbalbond UEFA niet binnen. De deadline was woensdag.
Het Verenigd Koninkrijk (Engeland, Schotland, Wales en Noord-Ierland) stelde zich gezamenlijk met Ierland kandidaat. Als het bid van de Britten wint, zijn de wedstrijden in de stadions Wembley, Hampden Park, Principality Stadium, Tottenham Hotspur Stadium, Etihad Stadium, St James' Park, Villa Park, Hampden Park, Aviva, Casement Park en het nog te bouwen nieuwe stadion van Everton.
Engeland organiseerde eerder al het WK van 1966 en het EK van 1996. Tijdens het EK van 2020, dat vanwege het 60-jarig bestaan van de Europese Unie verspreid door heel Europa werd gespeeld, waren onder meer de halve finales en de finale op Wembley, al was het Verenigd Koninkrijk toen zelf uit de EU vertrokken. Het EK vrouwenvoetbal werd vorig jaar ook in Engeland georganiseerd.
Turkije
Turkije meldde zich aan voor zowel het EK van 2028 als 2032. Als de organisatie in 2028 naar het Verenigd Koninkrijk gaat, heeft Turkije voor het EK van 2032 alleen concurrentie van Italië, werd woensdag duidelijk.
In oktober van dit jaar wijst het uitvoerend comité van de UEFA de organisatie van de twee Europese eindronden toe. Het EK van 2024 is in Duitsland.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
39 minuten geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
12 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
15 uur geleden