Verenigd Koninkrijk, Turkije en Italië willen EK voetbal houden
NYON (ANP) - Het EK voetbal van 2028 is in het Verenigd Koninkrijk of in Turkije. Meer aanmeldingen voor het organiseren van het evenement kreeg de Europese voetbalbond UEFA niet binnen. De deadline was woensdag.
Het Verenigd Koninkrijk (Engeland, Schotland, Wales en Noord-Ierland) stelde zich gezamenlijk met Ierland kandidaat. Als het bid van de Britten wint, zijn de wedstrijden in de stadions Wembley, Hampden Park, Principality Stadium, Tottenham Hotspur Stadium, Etihad Stadium, St James' Park, Villa Park, Hampden Park, Aviva, Casement Park en het nog te bouwen nieuwe stadion van Everton.
Engeland organiseerde eerder al het WK van 1966 en het EK van 1996. Tijdens het EK van 2020, dat vanwege het 60-jarig bestaan van de Europese Unie verspreid door heel Europa werd gespeeld, waren onder meer de halve finales en de finale op Wembley, al was het Verenigd Koninkrijk toen zelf uit de EU vertrokken. Het EK vrouwenvoetbal werd vorig jaar ook in Engeland georganiseerd.
Turkije
Turkije meldde zich aan voor zowel het EK van 2028 als 2032. Als de organisatie in 2028 naar het Verenigd Koninkrijk gaat, heeft Turkije voor het EK van 2032 alleen concurrentie van Italië, werd woensdag duidelijk.
In oktober van dit jaar wijst het uitvoerend comité van de UEFA de organisatie van de twee Europese eindronden toe. Het EK van 2024 is in Duitsland.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
10 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
11 uur geleden