Verenigd Koninkrijk, Turkije en Italië willen EK voetbal houden
NYON (ANP) - Het EK voetbal van 2028 is in het Verenigd Koninkrijk of in Turkije. Meer aanmeldingen voor het organiseren van het evenement kreeg de Europese voetbalbond UEFA niet binnen. De deadline was woensdag.
Het Verenigd Koninkrijk (Engeland, Schotland, Wales en Noord-Ierland) stelde zich gezamenlijk met Ierland kandidaat. Als het bid van de Britten wint, zijn de wedstrijden in de stadions Wembley, Hampden Park, Principality Stadium, Tottenham Hotspur Stadium, Etihad Stadium, St James' Park, Villa Park, Hampden Park, Aviva, Casement Park en het nog te bouwen nieuwe stadion van Everton.
Engeland organiseerde eerder al het WK van 1966 en het EK van 1996. Tijdens het EK van 2020, dat vanwege het 60-jarig bestaan van de Europese Unie verspreid door heel Europa werd gespeeld, waren onder meer de halve finales en de finale op Wembley, al was het Verenigd Koninkrijk toen zelf uit de EU vertrokken. Het EK vrouwenvoetbal werd vorig jaar ook in Engeland georganiseerd.
Turkije
Turkije meldde zich aan voor zowel het EK van 2028 als 2032. Als de organisatie in 2028 naar het Verenigd Koninkrijk gaat, heeft Turkije voor het EK van 2032 alleen concurrentie van Italië, werd woensdag duidelijk.
In oktober van dit jaar wijst het uitvoerend comité van de UEFA de organisatie van de twee Europese eindronden toe. Het EK van 2024 is in Duitsland.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
18 uur geleden