Verenigd Koninkrijk gaat tanks leveren aan Oekraïne
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat tanks leveren aan Oekraïne. Dat maakt de Britse premier Rishi Sunak bekend na een gesprek met de Oekraïense president Zelenski op zaterdag.
Sunak beloofde om Challenger 2-tanks en extra artillerie-systemen te leveren om de steun aan Oekraïne op te voeren.
Zelenski verwelkomde de Britse beslissing nu Oekraïne zijn bondgenoten aanspoort om zwaardere wapens te sturen. De Oekraïense president schrijft op Twitter Sunak te bedanken "voor de besluiten die niet alleen ons versterken op het slagveld, maar ook het juiste signaal afgeven aan andere partners".
Vrees voor escalatie
In verschillende landen woedt momenteel discussie over het leveren van tanks aan Oekraïne. Regeringen zijn terughoudend in het sturen van zwaardere wapens uit vrees voor verdere escalatie en meegetrokken te worden in de oorlog.
De afgelopen week beloofden Frankrijk, Duitsland en de Verenigde Staten gepantserde voertuigen te sturen, maar Oekraïne hoopt op zwaardere tanks. De Challenger 2 is de belangrijkste gevechtstank van het Britse leger.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.
22 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
1 uur geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
3 uur geleden