Verenigd Koninkrijk gaat tanks leveren aan Oekraïne
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat tanks leveren aan Oekraïne. Dat maakt de Britse premier Rishi Sunak bekend na een gesprek met de Oekraïense president Zelenski op zaterdag.
Sunak beloofde om Challenger 2-tanks en extra artillerie-systemen te leveren om de steun aan Oekraïne op te voeren.
Zelenski verwelkomde de Britse beslissing nu Oekraïne zijn bondgenoten aanspoort om zwaardere wapens te sturen. De Oekraïense president schrijft op Twitter Sunak te bedanken "voor de besluiten die niet alleen ons versterken op het slagveld, maar ook het juiste signaal afgeven aan andere partners".
Vrees voor escalatie
In verschillende landen woedt momenteel discussie over het leveren van tanks aan Oekraïne. Regeringen zijn terughoudend in het sturen van zwaardere wapens uit vrees voor verdere escalatie en meegetrokken te worden in de oorlog.
De afgelopen week beloofden Frankrijk, Duitsland en de Verenigde Staten gepantserde voertuigen te sturen, maar Oekraïne hoopt op zwaardere tanks. De Challenger 2 is de belangrijkste gevechtstank van het Britse leger.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
4 uur geleden