Verenigd Koninkrijk gaat tanks leveren aan Oekraïne
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat tanks leveren aan Oekraïne. Dat maakt de Britse premier Rishi Sunak bekend na een gesprek met de Oekraïense president Zelenski op zaterdag.
Sunak beloofde om Challenger 2-tanks en extra artillerie-systemen te leveren om de steun aan Oekraïne op te voeren.
Zelenski verwelkomde de Britse beslissing nu Oekraïne zijn bondgenoten aanspoort om zwaardere wapens te sturen. De Oekraïense president schrijft op Twitter Sunak te bedanken "voor de besluiten die niet alleen ons versterken op het slagveld, maar ook het juiste signaal afgeven aan andere partners".
Vrees voor escalatie
In verschillende landen woedt momenteel discussie over het leveren van tanks aan Oekraïne. Regeringen zijn terughoudend in het sturen van zwaardere wapens uit vrees voor verdere escalatie en meegetrokken te worden in de oorlog.
De afgelopen week beloofden Frankrijk, Duitsland en de Verenigde Staten gepantserde voertuigen te sturen, maar Oekraïne hoopt op zwaardere tanks. De Challenger 2 is de belangrijkste gevechtstank van het Britse leger.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
2 uur geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.
3 uur geleden