Verenigd Koninkrijk gaat tanks leveren aan Oekraïne
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat tanks leveren aan Oekraïne. Dat maakt de Britse premier Rishi Sunak bekend na een gesprek met de Oekraïense president Zelenski op zaterdag.
Sunak beloofde om Challenger 2-tanks en extra artillerie-systemen te leveren om de steun aan Oekraïne op te voeren.
Zelenski verwelkomde de Britse beslissing nu Oekraïne zijn bondgenoten aanspoort om zwaardere wapens te sturen. De Oekraïense president schrijft op Twitter Sunak te bedanken "voor de besluiten die niet alleen ons versterken op het slagveld, maar ook het juiste signaal afgeven aan andere partners".
Vrees voor escalatie
In verschillende landen woedt momenteel discussie over het leveren van tanks aan Oekraïne. Regeringen zijn terughoudend in het sturen van zwaardere wapens uit vrees voor verdere escalatie en meegetrokken te worden in de oorlog.
De afgelopen week beloofden Frankrijk, Duitsland en de Verenigde Staten gepantserde voertuigen te sturen, maar Oekraïne hoopt op zwaardere tanks. De Challenger 2 is de belangrijkste gevechtstank van het Britse leger.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
4 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
7 uur geleden