Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigd Koninkrijk gaat Rusland nieuwe sancties opleggen

Verenigd Koninkrijk gaat Rusland nieuwe sancties opleggen

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk gaat Rusland nieuwe sancties opleggen omdat dat land twee afvallige regio's in Oost-Oekraïne als onafhankelijk staten heeft erkend. De Britse minister van Buitenlandse Zaken Liz Truss meldt dat de strafmaatregelen dinsdag worden bekendgemaakt.

Met de sancties reageren de Britten "op de schending van internationale wetgeving en een aanval op de soevereiniteit en territoriale integriteit van Oekraïne", aldus Truss. De minister zei kort daarvoor niet te zullen toestaan dat Rusland ongestraft zal blijven.

De Britse premier Boris Johnson omschrijft de erkenning ook als een verwerping van de Minsk-akkoorden, waarmee na het uitbreken van de burgeroorlog in het oosten van Oekraïne een vredesproces in gang werd gezet. "Ik denk dat dit een heel slecht voorteken en een duister signaal is."

Ongenoegen

Ook Truss heeft haar ongenoegen geuit over de manier waarop Rusland omgaat met de Minsk-akkoorden. "Deze stap signaleert het einde van het Minsk-proces." Daarnaast toont het besluit volgens de minister aan dat Rusland confrontatie boven dialoog heeft verkozen.

Ook vanuit andere landen klinkt ongenoegen over de stap van Moskou. De Poolse premier Mateusz Morawiecki omschreef het op Twitter als "een daad van agressie tegen Oekraïne". "Het besluit om de zelfverklaarde republieken te erkennen is een definitieve afwijzing van dialoog en een flagrante schending van het internationaal recht."

Meer uit Buitenland

Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

3 minuten geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

1 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

3 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

5 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

6 uur geleden
Zelensky meldt doden na nacht van zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.

9 uur geleden
Duitse minister: alvast mijnenjager richting Straat van Hormuz

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.

9 uur geleden