Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigd Koninkrijk gaat Rusland nieuwe sancties opleggen

Verenigd Koninkrijk gaat Rusland nieuwe sancties opleggen

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk gaat Rusland nieuwe sancties opleggen omdat dat land twee afvallige regio's in Oost-Oekraïne als onafhankelijk staten heeft erkend. De Britse minister van Buitenlandse Zaken Liz Truss meldt dat de strafmaatregelen dinsdag worden bekendgemaakt.

Met de sancties reageren de Britten "op de schending van internationale wetgeving en een aanval op de soevereiniteit en territoriale integriteit van Oekraïne", aldus Truss. De minister zei kort daarvoor niet te zullen toestaan dat Rusland ongestraft zal blijven.

De Britse premier Boris Johnson omschrijft de erkenning ook als een verwerping van de Minsk-akkoorden, waarmee na het uitbreken van de burgeroorlog in het oosten van Oekraïne een vredesproces in gang werd gezet. "Ik denk dat dit een heel slecht voorteken en een duister signaal is."

Ongenoegen

Ook Truss heeft haar ongenoegen geuit over de manier waarop Rusland omgaat met de Minsk-akkoorden. "Deze stap signaleert het einde van het Minsk-proces." Daarnaast toont het besluit volgens de minister aan dat Rusland confrontatie boven dialoog heeft verkozen.

Ook vanuit andere landen klinkt ongenoegen over de stap van Moskou. De Poolse premier Mateusz Morawiecki omschreef het op Twitter als "een daad van agressie tegen Oekraïne". "Het besluit om de zelfverklaarde republieken te erkennen is een definitieve afwijzing van dialoog en een flagrante schending van het internationaal recht."

Meer uit Buitenland

Republikeinse senator wil onderzoek naar zakenleven familie Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.

44 minuten geleden
Hackgroep ShinyHunters claimt FBI-gegevens te hebben bemachtigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.

4 uur geleden
Macron bij VN: landen moeten opkomen voor internationale orde

NEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.

4 uur geleden
Trump: VS spraken in New York ruim drie uur met Iran

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.

5 uur geleden
Poetin volgens Trump bereid tot gesprekken over beëindigen oorlog

NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.

5 uur geleden
Trump laat media 'waarschijnlijk' toe als dat moet van rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.

7 uur geleden
Voormalige Catalaanse leider kan mogelijk terug door Spaans hof

MADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.

7 uur geleden