Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigd Koninkrijk en Japan sluiten vrijhandelsakkoord

Verenigd Koninkrijk en Japan sluiten vrijhandelsakkoord

TOKIO (ANP/DPA/AFP/BELGA) - Het Verenigd Koninkrijk en Japan hebben een vrijhandelsverdrag gesloten in Tokio. Het is de eerste deal die de Britten sluiten met een grootmacht na hun vertrek uit de Europese Unie.

De Britse minister van Internationale Handel, Liz Truss, zei op de ceremonie in Tokio dat sommigen hadden verwacht "dat een onafhankelijk Verenigd Koninkrijk geen afzonderlijke handelsakkoorden zou kunnen sluiten of dat dat jaren zou duren". Truss wees erop dat nu het ongelijk van sceptici is bewezen.

Het Brits-Japanse verdrag zal vanaf januari 2021 ingaan en moet de handel en investeringsstromen tussen de twee landen in stand houden. Het verdrag lijkt erg op het bestaande verdrag tussen Japan en de EU. De douanetarieven op Japanse auto’s worden bijvoorbeeld langzaam afgebouwd tot 2026, net zoals in het akkoord met de EU. De Japanse tarieven op Britse landbouwproducten blijven ook hetzelfde als in het EU-verdrag.

Japan ziet het Verenigd Koninkrijk nog steeds als toegangspoort tot de Europese markt, en hoopt dat het land alsnog een overeenkomst kan sluiten met de EU. Dat moet vóór 1 januari gebeuren, want dan verlaten de Britten de Europese douane-unie en de interne markt, waardoor de Europese handelsakkoorden niet langer gelden. De moeizame onderhandelingen tussen de EU en de Britten zijn weer opgepakt.

Meer uit Financieel

OM eist 1,5 jaar cel tegen Peter Gillis om vermeende fraude

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden geëist tegen Peter Gillis. Het OM verdenkt de vastgoedondernemer en realityster van het te laat en onvolledig indienen van vennootschapsbelasting over de jaren 2020 en 2021 voor de Oostappen Groep en andere ondernemingen van Gillis.

8 minuten geleden
JPMorgan Chase-baas waarschuwt voor complexe risico's door oorlog

NEW YORK (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict zorgen voor een "toenemend complexe set aan risico's" voor de economie. Dat meldt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalcijfers van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon zegt wel dat de Amerikaanse economie weerbaar blijft.

59 minuten geleden
Luchtvaart dringt in Brussel aan op crisismaatregelen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese luchtvaartmaatschappijen roepen Brussel op noodmaatregelen te nemen om de schade van de oorlog met Iran aan te pakken. De sector kampt met wijdverbreide luchtruimsluitingen en groeiende zorgen over tekorten aan vliegtuigbrandstof.

1 uur geleden
Vooruitzichten financiële stabiliteit op code oranje, zegt FSC

DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.

3 uur geleden
Peter Gillis: kon pas in 2022 goede accountant vinden

DEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.

3 uur geleden
IEA rekent op sterkste daling olievraag sinds coronacrisis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.

3 uur geleden
Recordwinst voor Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, mede geholpen door een recordaantal passagiers op de luchthaven. De nettowinst bedroeg 25,2 miljoen euro, tegen 23,3 miljoen euro een jaar eerder. De omzet van Eindhoven Airport steeg met 4,5 procent tot 100,5 miljoen euro, aldus het dinsdag gepubliceerde jaarverslag.

3 uur geleden