Verenigd Koninkrijk biedt EU-burgers geld om te vertrekken
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk biedt EU-burgers geld aan om te vertrekken en terug te gaan naar hun land van herkomst, meldt de krant The Guardian. De mensen die hiervoor kiezen krijgen geld voor bijvoorbeeld vliegtickets en tot 2000 pond (2257 euro) om zich elders te vestigen.
Dit programma bestond al voor migranten uit andere delen van de wereld, maar sinds kort worden ook burgers uit de Europese Unie hiervoor benaderd. Mensen uit de EU hebben nog tot 30 juni om te regelen dat ze in het Verenigd Koninkrijk mogen blijven werken. Als ze dit niet doen, zijn ze illegaal en mogelijk strafbaar als ze daarna nog wonen of werken in het Verenigd Koninkrijk.
Uit onderzoek bleek dat veel Europeanen niet of niet goed weten wat ze moeten doen om te mogen blijven. Dat zou voor de zorgsector een groot probleem kunnen worden, aangezien veel mensen uit EU-landen in de Britse zorg werken.
De Britse regering reageert in The Guardian door te stellen dat er ook veel EU-burgers zijn die niet willen blijven. Zij worden geholpen met dit vrijwillige programma, aldus een regeringswoordvoerder.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
9 uur geleden