Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigd Koninkrijk beperkt rol Huawei in 5G-netwerken

Verenigd Koninkrijk beperkt rol Huawei in 5G-netwerken

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese telecomfabrikant Huawei mag wel onderdelen leveren voor Britse 5G-netwerken, maar die mogen niet voor de kern van het netwerk zijn. Ook mag Huawei geen onderdelen leveren voor gebruik in de buurt van "gevoelige locaties" zoals militaire bases of kerncentrales, heeft de Britse National Security Council besloten.

Huawei en andere leveranciers met een verhoogd risico mogen maximaal 35 procent van de benodigde apparatuur leveren. Die limiet blijft de National Security Council overigens evalueren. Het toegestane aandeel van risicovolle bedrijven kan nog verminderen.

Het Chinese bedrijf is omstreden omdat het volgens critici te nauwe banden heeft met de Chinese regering en de apparatuur gebruikt zou worden om te spioneren. Onder meer de Verenigde Staten hebben Huawei in de ban gedaan. Dat land had druk op het Verenigd Koninkrijk uitgeoefend om Huawei te weren.

Verstandig compromis

Huawei ontkent dat het meewerkt aan spionage. De Chinezen hebben afgelopen jaren onder meer aangeboden de blauwdrukken van hun apparatuur te delen met de veiligheidsdiensten van westerse landen. In een reactie stelt het bedrijf "gerustgesteld" te zijn dat de Britse regering ze mee laat bouwen aan 5G-infrastructuur in het land.

Ondernemersorganisatie Confederation of British Industry noemt de beslissing een "verstandig compromis" waardoor het Verenigd Koninkrijk "toegang houdt tot de nieuwste technologie", maar ook de "nodige waarborgen" inbouwt.

Meer uit Financieel

Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

10 minuten geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

57 minuten geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

1 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

2 uur geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

3 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

3 uur geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

4 uur geleden