Verdwijning man uit Apeldoorn geen misdrijf volgens politie
APELDOORN (ANP) - De verdwijning van de 33-jarige man uit Apeldoorn, die sinds 18 augustus vermist was en maandag in goede gezondheid werd aangetroffen, is geen misdrijf. Er is geen sprake geweest van een ontvoering of iets dergelijks, zegt een woordvoerster van de politie. Daarmee is de zaak voor de politie afgerond.
De verstandelijk beperkte Apeldoorner werd maandag teruggevonden in Delden in Overijssel, ongeveer 70 kilometer van Apeldoorn. De man heeft zelf volgens de politie verklaard dat hij naar Delden is gefietst. Daar ging zijn fiets kapot. Hoe hij zich sinds zijn verdwijning uit een instelling in Apeldoorn in leven heeft gehouden wil de politie niet zeggen, omdat het niet meer om een politiezaak gaat. Toen agenten hem vonden nadat een oplettende burger de politie had gebeld, was hij in goede gezondheid.
Naar de man uit Apeldoorn is ruim een week op grote schaal gezocht, ook al omdat hij medicijnen nodig had. Bij de zoektochten zijn speurhonden, drones en het Veteranen Search Team ingeschakeld. Een voorbijganger zag hem in Delden op een bankje zitten.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
34 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
5 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
15 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
21 uur geleden