Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Verdubbeling' evenementen moet CM.com aan verdere groei helpen

'Verdubbeling' evenementen moet CM.com aan verdere groei helpen

BREDA (ANP) - Betalingsdienstverlener CM.com denkt dit jaar veel geld te gaan verdienen aan de weer opengaande samenlevingen. In de reissector worden naar verwachting meer kaartjes voor toeristische attracties verkocht, de klantenservicediensten voor Booking.com trekken aan en het aantal evenementen zal "misschien twee keer zo hoog zijn als in een normaal jaar". "Festivals zijn binnen een uur uitverkocht", zegt topman Jeroen van Glabbeek.

In al die markten is het als chatdienstleverancier begonnen CM.com nu actief. Rond deze tijd begint het Bredase bedrijf met de afhandeling van betalingen voor de Nederlandse ministeries. Bijvoorbeeld als op een ambassade in het buitenland een nieuw paspoort wordt aangeschaft of als een militair eten koopt in een restaurant op het werk.

Ook heeft de topman hoge verwachtingen van de innovatie SoftPOS. Daarmee kan volgens hem een smartphone dienen om pinbetalingen te ontvangen, zonder dat daarvoor een pinapparaat nodig is. Op festivals wil CM.com ook vaker zijn reguliere pinsysteem inzetten bij bijvoorbeeld de drankverkoop. Van Glabbeek: "Vaker met de pinpas betalen en minder met muntjes."

Omzetgroei

Dat moet samen uitkomen op een omzetgroei van minimaal 30 procent dit jaar vergeleken met 2021. "Het eerste kwartaal zijn we echt heel sterk gestart nu. In het tweede kwartaal wordt die groei ietsje moeilijker, omdat we vorig jaar in die periode exponentieel zijn gegroeid." Naar verwachting hebben bijvoorbeeld de diensten die CM.com overheden leverde voor het maken van test- en vaccinatieafspraken hun piek bereikt. Om dit jaar verder te groeien wordt gemikt op gemiddeld elk kwartaal een overname en in diezelfde periode steeds uitbreiden naar een nieuw land. Het in 1999 begonnen bedrijf zit nu in 23 landen.

Vorig jaar is de omzet gegroeid met 67 procent tot 237 miljoen euro. De brutowinst verdubbelde bijna ten opzichte van een jaar eerder naar ruim 61 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Fashiongroep Omoda neemt onlinewinkel Wehkamp over

ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.

45 minuten geleden
Eerste daling passagiers luchthavens Europa sinds coronaherstel

BRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.

58 minuten geleden
Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Ackman

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.

1 uur geleden
Adviesbureau: meer miljonairs in Nederland en wereldwijd

UTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.

2 uur geleden
Krant: ING werkt aan bod op Spaanse vermogensbeheerder Singular

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.

2 uur geleden
Vraag naar chips blijft groter dan aanbod door AI, zegt TSMC-baas

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.

2 uur geleden
CPB: hogere inkomens beschikken vaker over zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.

4 uur geleden