Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Verdrietige' Caldas vindt zijn afscheid nu niet belangrijk

'Verdrietige' Caldas vindt zijn afscheid nu niet belangrijk

TOKIO (ANP) - Max Caldas wilde na de pijnlijke uitschakeling op de Olympische Spelen niet te veel stilstaan bij zijn afscheid. Na zeven jaar in dienst te zijn geweest stopt hij als bondscoach van de mannen.

"Ik ben over het algemeen heel trots, maar het gaat nu niet om mij. Hoe ik afscheid ga nemen, dat komt later", zei Caldas na de nederlaag tegen Australië, dat Oranje in de kwartfinales op shoot-outs de baas was. "Ik ben heel verdrietig, maar ik zag wel een heel ander Nederland vandaag. Ik ben vooral verdrietig voor die gasten dat ze niet doorgaan."

Caldas sluit zijn periode bij Oranje in mineur af; het is voor het eerst in 37 jaar jaar dat Nederland niet weet door te dringen tot de halve finales van het olympische hockeytoernooi. "Dat klopt, maar dat kan gebeuren in het mannenhockey, waar het heel close is. Ik verwacht dat er dit toernooi nog veel verrassingen komen, dat is de realiteit. En soms kun je verliezen."

Agressief en aanvallend

Volgens Caldas had hij "by far het beste Nederland van het toernooi gezien". "Het spel was verzorgd en we speelden agressief en aanvallend, alles waar we voor staan. Maar in sport gaat het niet om verdienen. Maar iedere keer dat je verliest, dan heb je het gevoel dat er meer in zat, dat is de natuur van een topsporter", aldus de coach.

De beslissing viel na shoot-outs; Caldas zag zijn eerste drie spelers allemaal missen. "Ik ga nu niet over de videoscheidsrechter praten", aldus Caldas, toch kort verwijzend naar de videoref waarop tijdens de shoot-outs meermaals een beroep werd gedaan. "Shoot-outs zijn trainbaar en we hebben er ook op getraind. We hebben het zelf laten liggen. We hadden meer uit ons veldoverwicht, de kansen en strafcorners moeten halen."

De 48-jarige Caldas gaat na de zomer aan de slag bij de Spaanse mannenploeg. De Argentijn, voormalig bondscoach van de Nederlandse vrouwen, werd in de zomer van 2014 coach van de Nederlandse hockeyploeg. Onder zijn leiding werd Oranje tweede op het WK van 2018. Op de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro stelde Nederland teleur met de vierde plaats. In 2015, 2017 en dit jaar werd Oranje wel Europees kampioen.

Meer uit Sport

Verstappen pakt poleposition voor sprintrace GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.

51 minuten geleden
Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

3 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

5 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

6 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

8 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

16 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

18 uur geleden