Verdriet overheerst bij Schelling ondanks ritzege in Slovenië
POSTOJNA (ANP) - Wielrenner Ide Schelling heeft opnieuw voor Nederlands succes gezorgd in de Ronde van Slovenië. Hij was in de derde rit na 173,4 kilometer de snelste in de sprint, maar na afloop overheerste bij hem het verdriet vanwege het overlijden van de Zwitser Gino Mäder eerder op de dag.
Schelling was in tranen toen hij vlak na de finish het tragische nieuws hoorde van het overlijden van de Zwitserse collega Mäder. "Al mijn vreugde is meteen weg", zei Schelling die met 25 jaar een generatiegenoot is van Mäder. "Ik ben hier niet echt voor in de stemming. Een vriend van mij is net overleden. Dit zijn geen vreugdetranen, maar tranen van verdriet."
Het peloton was op weg van Grosuplje naar Postojna naar de finish flink uitgedund omdat een deel van de renners een verkeerde afslag nam. Schelling bleef de Sloveen Luka Mezgez en Robin Froidevaux voor.
Perfecte lead-out
Schelling kon in zijn verdriet nog net vertellen dat hij zichzelf eigenlijk kansloos achtte voor de zege, omdat hij in de finale besloot zich niet in het gedrang te mengen omdat hij niet wilde vallen. "Maar iedereen ging vervolgens verkeerd en ik kreeg een perfecte lead-out. Ik ben ervoor gegaan en won. Maar alle vreugde was na afloop meteen weg."
Dylan Groenewegen won de eerste en tweede etappe in Slovenië. Groenewegen kon vrijdag niet mee sprinten omdat hij ook verkeerd reed.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
2 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
8 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
10 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden