Verdriet overheerst bij Schelling ondanks ritzege in Slovenië
POSTOJNA (ANP) - Wielrenner Ide Schelling heeft opnieuw voor Nederlands succes gezorgd in de Ronde van Slovenië. Hij was in de derde rit na 173,4 kilometer de snelste in de sprint, maar na afloop overheerste bij hem het verdriet vanwege het overlijden van de Zwitser Gino Mäder eerder op de dag.
Schelling was in tranen toen hij vlak na de finish het tragische nieuws hoorde van het overlijden van de Zwitserse collega Mäder. "Al mijn vreugde is meteen weg", zei Schelling die met 25 jaar een generatiegenoot is van Mäder. "Ik ben hier niet echt voor in de stemming. Een vriend van mij is net overleden. Dit zijn geen vreugdetranen, maar tranen van verdriet."
Het peloton was op weg van Grosuplje naar Postojna naar de finish flink uitgedund omdat een deel van de renners een verkeerde afslag nam. Schelling bleef de Sloveen Luka Mezgez en Robin Froidevaux voor.
Perfecte lead-out
Schelling kon in zijn verdriet nog net vertellen dat hij zichzelf eigenlijk kansloos achtte voor de zege, omdat hij in de finale besloot zich niet in het gedrang te mengen omdat hij niet wilde vallen. "Maar iedereen ging vervolgens verkeerd en ik kreeg een perfecte lead-out. Ik ben ervoor gegaan en won. Maar alle vreugde was na afloop meteen weg."
Dylan Groenewegen won de eerste en tweede etappe in Slovenië. Groenewegen kon vrijdag niet mee sprinten omdat hij ook verkeerd reed.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
8 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden