Verdriet overheerst bij Schelling ondanks ritzege in Slovenië
POSTOJNA (ANP) - Wielrenner Ide Schelling heeft opnieuw voor Nederlands succes gezorgd in de Ronde van Slovenië. Hij was in de derde rit na 173,4 kilometer de snelste in de sprint, maar na afloop overheerste bij hem het verdriet vanwege het overlijden van de Zwitser Gino Mäder eerder op de dag.
Schelling was in tranen toen hij vlak na de finish het tragische nieuws hoorde van het overlijden van de Zwitserse collega Mäder. "Al mijn vreugde is meteen weg", zei Schelling die met 25 jaar een generatiegenoot is van Mäder. "Ik ben hier niet echt voor in de stemming. Een vriend van mij is net overleden. Dit zijn geen vreugdetranen, maar tranen van verdriet."
Het peloton was op weg van Grosuplje naar Postojna naar de finish flink uitgedund omdat een deel van de renners een verkeerde afslag nam. Schelling bleef de Sloveen Luka Mezgez en Robin Froidevaux voor.
Perfecte lead-out
Schelling kon in zijn verdriet nog net vertellen dat hij zichzelf eigenlijk kansloos achtte voor de zege, omdat hij in de finale besloot zich niet in het gedrang te mengen omdat hij niet wilde vallen. "Maar iedereen ging vervolgens verkeerd en ik kreeg een perfecte lead-out. Ik ben ervoor gegaan en won. Maar alle vreugde was na afloop meteen weg."
Dylan Groenewegen won de eerste en tweede etappe in Slovenië. Groenewegen kon vrijdag niet mee sprinten omdat hij ook verkeerd reed.
Meer uit Sport
UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
53 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
12 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
19 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
1 dag geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
1 dag geleden