Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdere stijging van aantal nieuwe coronagevallen

Verdere stijging van aantal nieuwe coronagevallen

BILTHOVEN (ANP) - Tussen zondagochtend en maandagochtend zijn 3511 nieuwe coronagevallen vastgesteld. Voor een maandag is dat het hoogste aantal in elf weken tijd. Het gaat alleen om testen bij de officiële GGD-locaties. Zelftesten thuis zijn niet meegerekend, dus het werkelijke aantal kan nog hoger zijn.

Het aantal van maandag is wat lager dan de dagen ervoor. Dat is gebruikelijk. Het komt doordat minder mensen zich in het weekeinde laten testen. In principe is een zelftest voldoende, maar wie dat wil mag een afspraak bij een teststraat maken om bevestiging te krijgen. Steeds meer mensen doen dat.

Amsterdam heeft de meeste positieve tests. In de hoofdstad kregen 243 mensen van de GGD te horen dat het coronavirus bij hen is aangetroffen. Daarna volgen Den Haag (126), Utrecht (119) en Rotterdam (113).

Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) registreerde in de afgelopen zeven dagen 33.150 positieve tests. Dat komt neer op gemiddeld 4736 bevestigde besmettingen per dag, het hoogste niveau sinds 16 april. Het gemiddelde stijgt voor de dertigste dag op rij. In twee weken tijd is het niveau meer dan verdubbeld.

Meer uit Gezond

Ambulance op zonne-energie werkt goed, meldt universiteit

EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.

3 dagen geleden
Toch zorg voor asielkinderen door verlengen contract met GGD GHOR

DEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.

5 dagen geleden
WHO bevestigt einde ebola-uitbraak in Oeganda

GENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.

5 dagen geleden
Zeker achttien mensen met oogschade na zonsverduistering

UTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.

1 week geleden
Mensen zijn niet mondig tegenover de dokter, stelt Nivel

UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".

2 weken geleden
Meer risico op oogletsel kinderen bij eclips, waarschuwen artsen

ROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."

2 weken geleden
Douglas voelt scherpe concurrentie en ziet resultaten flink dalen

DÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.

2 weken geleden