Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdere stakingen in zuivelsector opgeschort na cao-akkoord

Verdere stakingen in zuivelsector opgeschort na cao-akkoord

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en werkgevers in de zuivelsector hebben afspraken gemaakt over een nieuwe cao. Daarmee zijn verdere stakingen in de branche opgeschort. "We waren nieuwe acties aan het voorbereiden, maar gelukkig hebben de werkgevers het niet zover laten komen", laat onderhandelaar Henk Jongsma van CNV weten. Hij gaat het cao-resultaat nu positief aan zijn achterban voorleggen.

Eerder vonden er nog stakingen plaats bij FrieslandCampina op de locaties in Marum, Noordwijk, Steenderen, Borculo en Meppel. FNV-bestuurder Ron Vos heeft de indruk dat die acties tot resultaat hebben geleid. "Zonder de inzet van onze leden was het niet gelukt om tot betere afspraken te komen."

In het akkoord staat onder meer dat personeel over vijftien maanden bijna 12 procent meer loon krijgt. Verder kunnen werknemers al met 35 dienstjaren in de zuivel gebruik gaan maken van de regeling voor vervroegde uittreding, wanneer ze aan bepaalde voorwaarden voldoen. Dat kan nu pas bij 45 dienstjaren bij eenzelfde werkgever in de zuivel.

12.000 werknemers

De zuivelcao geldt voor zo'n 12.000 werknemers bij verschillende bedrijven. Dit zijn onder meer FrieslandCampina, Arla Foods, Royal A-ware en Vreugdenhil Dairy Foods.

Vakbond De Unie stemde in februari al in met het toenmalig eindbod van de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO). Omdat het totaalpakket nu aangepast wordt, zal die vakbond ook nogmaals zijn leden raadplegen over het nieuwe cao-akkoord.

Meer uit Financieel

Ørsted spant tweede rechtszaak aan tegen Amerikaanse regering

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakt woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.

13 minuten geleden
Picnic annuleert alle bezorgingen door onveiligheid op de weg

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.

15 minuten geleden
Inflatie eurozone gezakt naar 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.

41 minuten geleden
DHL waarschuwt voor vertraging pakketbezorging

UTRECHT (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje moeten woensdag rekening houden met vertraging. Op binnenwegen wordt minder geruimd en gestrooid, waardoor pakketbezorgers te maken hebben met uitdagende omstandigheden, stelt een woordvoerder van DHL.

1 uur geleden
Opnieuw veel uitval vluchten luchthavens Parijs door winterweer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.

2 uur geleden
AEX blijft onder 1000 punten na recordslotstand

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.

2 uur geleden
Winterweer zorgt opnieuw voor problemen in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.

3 uur geleden