Verdere stakingen in zuivelsector opgeschort na cao-akkoord
UTRECHT (ANP) - De vakbonden en werkgevers in de zuivelsector hebben afspraken gemaakt over een nieuwe cao. Daarmee zijn verdere stakingen in de branche opgeschort. "We waren nieuwe acties aan het voorbereiden, maar gelukkig hebben de werkgevers het niet zover laten komen", laat onderhandelaar Henk Jongsma van CNV weten. Hij gaat het cao-resultaat nu positief aan zijn achterban voorleggen.
Eerder vonden er nog stakingen plaats bij FrieslandCampina op de locaties in Marum, Noordwijk, Steenderen, Borculo en Meppel. FNV-bestuurder Ron Vos heeft de indruk dat die acties tot resultaat hebben geleid. "Zonder de inzet van onze leden was het niet gelukt om tot betere afspraken te komen."
In het akkoord staat onder meer dat personeel over vijftien maanden bijna 12 procent meer loon krijgt. Verder kunnen werknemers al met 35 dienstjaren in de zuivel gebruik gaan maken van de regeling voor vervroegde uittreding, wanneer ze aan bepaalde voorwaarden voldoen. Dat kan nu pas bij 45 dienstjaren bij eenzelfde werkgever in de zuivel.
12.000 werknemers
De zuivelcao geldt voor zo'n 12.000 werknemers bij verschillende bedrijven. Dit zijn onder meer FrieslandCampina, Arla Foods, Royal A-ware en Vreugdenhil Dairy Foods.
Vakbond De Unie stemde in februari al in met het toenmalig eindbod van de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO). Omdat het totaalpakket nu aangepast wordt, zal die vakbond ook nogmaals zijn leden raadplegen over het nieuwe cao-akkoord.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
17 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
1 dag geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden