Verder onderzoek naar doodsoorzaak Franse peuter Emile
PARIJS (ANP/DPA) - Hoe de maandenlang vermiste Franse peuter Emile om het leven is gekomen, is nog niet duidelijk. De Franse autoriteiten onderzoeken de zaak verder na de recente vondst van zijn schedeltje. Daarin zijn barstjes en breuken aangetroffen die na de dood van het 2,5 jaar oude jongetje zijn ontstaan. Ook zijn er bijtsporen vastgesteld, waarschijnlijk van een dier. Inmiddels zijn ook zijn T-shirt, schoenen en onderbroek teruggevonden.
De kleren werden, enigszins verspreid, bij een beek op ongeveer 150 meter van de stoffelijke resten ontdekt. De onderzoekers hopen uiteindelijk de doodsoorzaak van de peuter te kunnen vaststellen. Het kan een val zijn, hij kan per ongeluk zijn gedood, maar het kan ook moord zijn, aldus justitie.
De verdwijning van Emile vorig jaar zomer tijdens een vakantie bij zijn grootouders in een Zuid-Frans bergdorpje was groot nieuws.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
2 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
3 uur geleden