Verder onderzoek naar doodsoorzaak Franse peuter Emile
PARIJS (ANP/DPA) - Hoe de maandenlang vermiste Franse peuter Emile om het leven is gekomen, is nog niet duidelijk. De Franse autoriteiten onderzoeken de zaak verder na de recente vondst van zijn schedeltje. Daarin zijn barstjes en breuken aangetroffen die na de dood van het 2,5 jaar oude jongetje zijn ontstaan. Ook zijn er bijtsporen vastgesteld, waarschijnlijk van een dier. Inmiddels zijn ook zijn T-shirt, schoenen en onderbroek teruggevonden.
De kleren werden, enigszins verspreid, bij een beek op ongeveer 150 meter van de stoffelijke resten ontdekt. De onderzoekers hopen uiteindelijk de doodsoorzaak van de peuter te kunnen vaststellen. Het kan een val zijn, hij kan per ongeluk zijn gedood, maar het kan ook moord zijn, aldus justitie.
De verdwijning van Emile vorig jaar zomer tijdens een vakantie bij zijn grootouders in een Zuid-Frans bergdorpje was groot nieuws.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.
2 uur geledenDEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
12 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
13 uur geleden