Verder onderzoek naar doodsoorzaak Franse peuter Emile
PARIJS (ANP/DPA) - Hoe de maandenlang vermiste Franse peuter Emile om het leven is gekomen, is nog niet duidelijk. De Franse autoriteiten onderzoeken de zaak verder na de recente vondst van zijn schedeltje. Daarin zijn barstjes en breuken aangetroffen die na de dood van het 2,5 jaar oude jongetje zijn ontstaan. Ook zijn er bijtsporen vastgesteld, waarschijnlijk van een dier. Inmiddels zijn ook zijn T-shirt, schoenen en onderbroek teruggevonden.
De kleren werden, enigszins verspreid, bij een beek op ongeveer 150 meter van de stoffelijke resten ontdekt. De onderzoekers hopen uiteindelijk de doodsoorzaak van de peuter te kunnen vaststellen. Het kan een val zijn, hij kan per ongeluk zijn gedood, maar het kan ook moord zijn, aldus justitie.
De verdwijning van Emile vorig jaar zomer tijdens een vakantie bij zijn grootouders in een Zuid-Frans bergdorpje was groot nieuws.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
10 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
11 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
11 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
13 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
14 uur geleden