Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdenking Rotterdamse schietpartijen drie keer moord of doodslag

Verdenking Rotterdamse schietpartijen drie keer moord of doodslag

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 24-jarige man die donderdagavond is opgepakt in een woning in de Rotterdamse wijk IJsselmonde van drie keer moord of doodslag en verboden vuurwapenbezit. De man zou op 21 en 28 december en donderdagmorgen in de wijk mannen hebben neergeschoten, die vervolgens bezweken aan hun verwondingen. De slachtoffers waren respectievelijk 63, 58 en 81 jaar.

Dat maakte de Rotterdamse hoofdofficier van justitie Hugo Hillenaar vrijdagmorgen bekend op een persconferentie in het stadhuis van Rotterdam. De verdachte wordt maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die over zijn voorarrest zal beslissen.

Een arrestatieteam van de politie arresteerde de verdachte donderdag rond 23.15 uur op het balkon van een woning aan de Emelissedijk. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en hield zich op in de woning van iemand anders. Bij zijn arrestatie vond de politie een vuurwapen. Volgens de Rotterdamse politiechef Fred Westerbeke heeft de verdachte dit wapen tijdens de arrestatie naar beneden gegooid. Justitie en politie vermoeden dat het om het wapen gaat waarmee de drie slachtoffers zijn neergeschoten.

Tip

Volgens Hillenaar heeft een tip die is binnengekomen bij het Team Criminele Inlichtingen "eraan bijgedragen dat de verdachte kon worden aangehouden." Het vermoeden is dat de slachtoffers willekeurig zijn gekozen. "Dat is het belangrijkste scenario waar we van uitgaan. We houden alle mogelijkheden open. Er zijn vooralsnog geen verbanden tussen de slachtoffers, waardoor ik nog geen reden heb uit te gaan van een ander scenario."

"Een nachtmerrie", zo omschreef Hillenaar de schokkende gebeurtenissen. "Voor alle inwoners van Rotterdam. Ook voor mij persoonlijk, omdat er iemand vrij rondliep die willekeurige slachtoffers leek te maken."

De drie schietpartijen waren alle in Rotterdam-IJsselmonde. Op 21 december rond 22.00 uur werd het 63-jarige slachtoffer zwaargewond aangetroffen op de Reyerdijk. De man wandelde over het fietspad. Hij overleed enkele dagen later. Op 28 december, op vrijwel hetzelfde tijdstip, werd op het Roelantpad de 58-jarige man neergeschoten. Hij was onderweg naar huis. De man overleed diezelfde avond. Toen al vermoedde de politie dat het om dezelfde schutter ging. Donderdagochtend, rond 10.00 uur, werd op de Bommelerwaard de 81-jarige man neergeschoten. Ook hij liep naar huis. Hij overleed donderdagavond.

Meer uit Binnenland

Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

2 uur geleden
Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

8 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

8 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

8 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

10 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

11 uur geleden