Verdeling Europese tickets duidelijk na bekerzege Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Met de winst van Ajax van de KNVB-beker is ook duidelijk geworden hoe de Europese tickets aan het einde van het seizoen worden verdeeld. De kampioen plaatst zich rechtstreeks voor de groepsfase van Champions League. De nummer 2 mag aan de voorronden van de Champions League deelnemen.
Ajax koerst in de Eredivisie af op de titel. Als de Amsterdamse ploeg inderdaad kampioen wordt, begint het Europese avontuur van de nummer 3 van de Eredivisie in de play-offs om een plaats in de Europa League. De nummer 4 start in de derde voorronde van de nieuwe Conference League. De winnaar van de play-offs tussen de nummers 5 tot en met 8 van de competitie begint in de tweede voorronde van de Conference League.
Ajax versloeg Vitesse zondag in de bekerfinale in De Kuip met 2-1. Als Vitesse de beker had gewonnen, dan had de club uit Arnhem minimaal aan de play-offs voor deelname aan de Europa League mogen deelnemen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
7 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
34 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
5 uur geleden