Verdeling Europese tickets duidelijk na bekerzege Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Met de winst van Ajax van de KNVB-beker is ook duidelijk geworden hoe de Europese tickets aan het einde van het seizoen worden verdeeld. De kampioen plaatst zich rechtstreeks voor de groepsfase van Champions League. De nummer 2 mag aan de voorronden van de Champions League deelnemen.
Ajax koerst in de Eredivisie af op de titel. Als de Amsterdamse ploeg inderdaad kampioen wordt, begint het Europese avontuur van de nummer 3 van de Eredivisie in de play-offs om een plaats in de Europa League. De nummer 4 start in de derde voorronde van de nieuwe Conference League. De winnaar van de play-offs tussen de nummers 5 tot en met 8 van de competitie begint in de tweede voorronde van de Conference League.
Ajax versloeg Vitesse zondag in de bekerfinale in De Kuip met 2-1. Als Vitesse de beker had gewonnen, dan had de club uit Arnhem minimaal aan de play-offs voor deelname aan de Europa League mogen deelnemen.
Meer uit Voetbal
TUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
5 minuten geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
9 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
16 uur geleden