Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdeeldheid over terughalen troepen uit Irak

Verdeeldheid over terughalen troepen uit Irak

PARIJS (ANP) - NAVO-landen zijn verdeeld over het terugtrekken van militairen uit Irak vanwege de toegenomen spanningen in het land. Duitsland en Roemenië hebben besloten om een deel of alle troepen weg te halen of te verplaatsen. Ook de NAVO verplaatst personeel naar andere landen in de regio. Nederland heeft de trainingsmissies in Bagdad en Noord-Irak stilgelegd.

Frankrijk, Italië en de Verenigde Staten houden hun militairen in het land. Het Verenigd Koninkrijk en Hongarije halen hun troepen niet weg, maar zeggen dat wel te doen als de Iraakse regering dat vraagt.

Maandag verstuurde de VS per abuis een brief naar Irak waarin het terugtrekken van de troepen wordt aangekondigd. Minister van Defensie Mark Esper zei maandag al dat hij niets van de brief wist en dat het document ook niet ondertekend is.

Meer uit Buitenland

Spanje: nog enkele dagen nodig om oorzaak stroomstoring te vinden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering denkt nog enkele dagen nodig te hebben om de oorzaak van de grote stroomstoring in Spanje en Portugal van afgelopen week te achterhalen. "We houden nog altijd rekening met alle mogelijke scenario's, waaronder ook een cyberaanval", aldus de Spaanse milieuminister Sara Aagesen tegen de krant El País.

6 minuten geleden
Houthi's claimen raketaanval Ben-Gurion en waarschuwen luchtvaart

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval bij de Israëlische luchthaven Ben-Gurion. Een woordvoerder van de groep zei op televisie dat de beschieting laat zien dat het vliegveld "niet meer veilig is" voor vliegverkeer.

1 uur geleden
Israël dreigt met vergelding na raketaanval bij grote luchthaven

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Israël heeft vergeldingsmaatregelen in het vooruitzicht gesteld na een raketaanval bij de grote luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv. "Als iemand ons kwaad doet, slaan we zeven keer zo hard terug", reageerde minister van Defensie Israel Katz.

2 uur geleden
Kremlin bevestigt meerdaags bezoek Xi aan Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt van 7 tot en met 10 mei een bezoek aan Rusland, meldt het Kremlin. Hij neemt daar deel aan de plechtigheden op de Dag van de Overwinning. Rusland staat dan stil bij de overwinning op nazi-Duitsland, 80 jaar geleden.

2 uur geleden
Gewonden door nachtelijke aanval op Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten melden dat zeker elf mensen, onder wie twee kinderen, gewond zijn geraakt door een nachtelijke droneaanval op hoofdstad Kyiv. In woongebouwen brak brand uit nadat restanten van neergehaalde drones daar waren neergekomen, meldt een militaire bestuurder op sociale media.

3 uur geleden
Franse politie redt man na nieuwe 'crypto-ontvoering'

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft met een inval in Essonne een man gered die afgelopen week was gekidnapt. "Het slachtoffer lijkt de vader te zijn van een man die fortuin heeft gemaakt in cryptovaluta", meldt het Openbaar Ministerie. Zeker vier verdachten zijn opgepakt.

3 uur geleden
Ruim twee miljoen mensen wonen concert Lady Gaga in Rio bij

RIO DE JANEIRO (ANP) - Ruim twee miljoen mensen hebben zaterdagavond een gratis concert van Lady Gaga op het strand van Rio de Janeiro bijgewoond. Het was volgens de BBC het grootste concert ooit dat de zangeres gaf.

3 uur geleden