Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdeeldheid over terughalen troepen uit Irak

Verdeeldheid over terughalen troepen uit Irak

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - NAVO-landen zijn verdeeld over het terugtrekken van militairen uit Irak vanwege de toegenomen spanningen in het land. Duitsland en Roemenië hebben besloten om een deel of alle troepen weg te halen of te verplaatsen. Ook de NAVO verplaatst personeel naar andere landen in de regio. Nederland heeft de trainingsmissies in Bagdad en Noord-Irak stilgelegd.

Frankrijk, Italië en de Verenigde Staten houden hun militairen in het land. Het Verenigd Koninkrijk en Hongarije halen hun troepen niet weg, maar zeggen dat wel te doen als de Iraakse regering dat vraagt.

Maandag verstuurde de VS per abuis een brief naar Irak waarin het terugtrekken van de troepen wordt aangekondigd. Minister van Defensie Mark Esper zei maandag al dat hij niets van de brief wist en dat het document ook niet ondertekend is.

Meer uit Buitenland

Burgerbescherming meldt elf doden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zondag zijn minstens elf doden gevallen door het geweld in Gaza, zegt de Gazaanse burgerbescherming. Zes van de slachtoffers stierven door een Israëlische aanval die gericht was op een "groep burgers" in het noorden van Gaza, zei een woordvoerder.

10 minuten geleden
VS schorten subsidie aan Colombia op om drugs

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Colombiaanse president Gustavo Petro ervan beticht dat hij oogluikend drugsproductie toestaat in zijn land. Als maatregel zei Trump de "grootschalige betalingen en subsidies" aan het land stil te zetten. Hij voegde eraan toe dat Petro een "onpopulaire en laaggewaardeerde leider met een grote mond richting de VS" is.

27 minuten geleden
Israël waarschuwt voor meer aanvallen na schending bestand Hamas

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël zal mogelijk meer aanvallen uitvoeren tegen Hamas als reactie op de "schendingen" van het staakt-het-vuren, waarschuwt een militaire functionaris. Op zondag waren er minstens drie incidenten waarbij Hamas het vuur opende op Israëlische troepen, zei de functionaris tegen verslaggevers.

52 minuten geleden
Hamas zegt lichaam van gijzelaar te hebben geborgen

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt het lichaam van een overleden gijzelaar te hebben geborgen. Volgens de militante organisatie moet het lijk nog zondag worden overgedragen aan Israël, mits de "situatie op de grond" dat toelaat. Hamas voegde eraan toe dat iedere Israëlische "escalatie" de zoekacties naar vermiste overleden gijzelaars verder vertraagt, waardoor de teruggave van de lichamen langer kan duren.

1 uur geleden
Virtuele 'Koning' Trump dropt smurrie op demonstranten

WASHINGTON (ANP) - In een virtueel filmpje dropt de Amerikaanse president Trump, verkleed als koning, vanuit een straaljager bruine smurrie op demonstranten. Met het filmpje op zijn sociale medium Truth Social reageert hij op de miljoenen Amerikanen die zaterdag de straat op zijn gegaan, omdat ze vinden dat hij zich steeds meer als een koning gedraagt.

1 uur geleden
Bolivia naar de stembus voor nieuwe president

LA PAZ (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In Bolivia zijn de stembussen geopend voor de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Nadat in de eerste ronde een einde was gekomen aan twintig jaar links bestuur - Eduardo del Castillo van het socialistische MAS kreeg 3 procent van de stemmen - gaat het nu tussen de rechtse oud-president Jorge Quiroga en de centrumrechtse Rodrigo Paz.

1 uur geleden
Duitsland boos op steeds eurokritischer Georgië

FRANKFURT/TBILISI (ANP/RTR/AFP) - Duitsland roept zijn ambassadeur in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië terug. De stap komt in een periode waarin de betrekkingen tussen de EU en de eurokritische regering van het Zuid-Kaukasische land steeds verder verslechteren.

2 uur geleden