Verdeeldheid onder bonden over supermarkt-cao
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV heeft een akkoord bereikt met werkgevers in de supermarktbranche over een nieuwe cao. In december liepen gesprekken tussen werkgevers en de bond nog spaak, waarna werd gedreigd met acties rond de kerstperiode. FNV liep eerder weg van de onderhandelingstafel en is fel gekant tegen de nieuwe afspraken
Leden van CNV moeten nog instemmen met het onderhandelingsresultaat. Daarin is afgesproken dat de lonen per 31 december met 2,5 procent omhoog gaan, zoals werkgevers eerder al aanboden. Daarnaast krijgen medewerkers in maart een eenmalige uitkering van 1,6 procent over hun loon. De cao loopt tot 1 april.
CNV ging akkoord na een ronde van informele gesprekken, waarna nieuwe voorstellen officieel op papier werden gezet. Volgens CNV-onderhandelaar Jacqueline Twerda stijgen lonen daarbij in reëel opzicht veel meer dan bij eerdere voorstellen van werkgevers.
FNV
Vakbond FNV ging niet in op de uitnodiging om nog eens om de tafel te gaan. FNV-bestuurder Mari Martens wijst erop dat de lonen in het nieuwe akkoord minder hard stijgen dan consumentenprijzen. "Het is een grof schandaal dat winkels hun eigen mensen er in koopkracht niet op vooruit laten gaan", stelt hij.
De afspraken komen te staan in twee aparte cao's, één voor grote supermarktketens en de andere voor zelfstandige ondernemers in de levensmiddelenhandel. In totaal vallen zo'n 300.000 medewerkers onder die afspraken, aldus CNV.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Over een eventueel eerder vertrek van Christine Lagarde als president van de Europese Centrale Bank is "niets te melden". Dat zei ze in een toelichting op het rentebesluit van de centrale bank voor de eurozone.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De jongerentak van vakbond CNV hekelt de uitspraken van VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans over het parttime werken van jongeren. Brekelmans pleitte in zijn Binnenhoflezing woensdag om vijf dagen werken weer als norm te stellen. Hij wees ook op de werkcultuur bij techbedrijven in China, waar mensen volgens hem 72 uur in de week werken.
11 minuten geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De oliewinning in Saudi-Arabië is door de Iranoorlog gedaald tot het laagste niveau sinds 1990. Recente aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hebben het nog lastiger gemaakt om olie te produceren en exporteren.
13 minuten geledenROME (ANP) - De Italiaanse treinvervoerder Italo heeft plannen om uit te breiden naar Nederland en België. Dat zei topman Gianbattista La Rocca tegen Italiaanse media. Onlangs werd al bekend dat de private vervoersmaatschappij volop investeert om in Duitsland de concurrentie aan te gaan met Deutsche Bahn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben tijdens de cyberaanval op het logistieke bedrijf CEVA Logistics ook toegang gekregen tot de persoonsgegevens van Bijenkorf-klanten. Dat bevestigt de warenhuisketen donderdag. Het gaat onder meer om namen, adressen en telefoonnummers van mensen die onlinebestellingen hebben gedaan bij de Bijenkorf.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de rente in de eurozone opnieuw om de hoge inflatie aan te pakken. Het belangrijkste rentetarief gaat met een kwart procentpunt omhoog naar 2,5 procent. Het is de tweede renteverhoging dit jaar. In juni werden de leenkosten ook met een kwart procentpunt verhoogd. Dat was de eerste renteverhoging sinds september 2023.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veertig Nederlandse start-ups en snelgroeiende ondernemingen gaan in januari naar de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas, de grootste techbeurs ter wereld. Dat heeft de Nederlandse overheid bekendgemaakt.
1 uur geleden