Verdeeldheid onder bonden over supermarkt-cao
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV heeft een akkoord bereikt met werkgevers in de supermarktbranche over een nieuwe cao. In december liepen gesprekken tussen werkgevers en de bond nog spaak, waarna werd gedreigd met acties rond de kerstperiode. FNV liep eerder weg van de onderhandelingstafel en is fel gekant tegen de nieuwe afspraken
Leden van CNV moeten nog instemmen met het onderhandelingsresultaat. Daarin is afgesproken dat de lonen per 31 december met 2,5 procent omhoog gaan, zoals werkgevers eerder al aanboden. Daarnaast krijgen medewerkers in maart een eenmalige uitkering van 1,6 procent over hun loon. De cao loopt tot 1 april.
CNV ging akkoord na een ronde van informele gesprekken, waarna nieuwe voorstellen officieel op papier werden gezet. Volgens CNV-onderhandelaar Jacqueline Twerda stijgen lonen daarbij in reëel opzicht veel meer dan bij eerdere voorstellen van werkgevers.
FNV
Vakbond FNV ging niet in op de uitnodiging om nog eens om de tafel te gaan. FNV-bestuurder Mari Martens wijst erop dat de lonen in het nieuwe akkoord minder hard stijgen dan consumentenprijzen. "Het is een grof schandaal dat winkels hun eigen mensen er in koopkracht niet op vooruit laten gaan", stelt hij.
De afspraken komen te staan in twee aparte cao's, één voor grote supermarktketens en de andere voor zelfstandige ondernemers in de levensmiddelenhandel. In totaal vallen zo'n 300.000 medewerkers onder die afspraken, aldus CNV.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke verliezen gesloten. Het sentiment onder beleggers op Wall Street werd onder meer gedrukt door een stijging van de olieprijzen door de opgelopen spanningen in het Midden-Oosten. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Amerikaanse inflatie die het hoogste niveau in meer dan drie jaar heeft bereikt.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group heeft een overnamebod gedaan op het Duitse modemerk Hugo Boss van 38 euro per aandeel in contanten. Frasers bezit al ruim een kwart van de aandelen Hugo Boss en wil nu de rest ook in handen krijgen voor een bedrag van bijna 2 miljard euro.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met kleine winst de handel uitgegaan. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde spanningen in het Midden-Oosten na Amerikaanse vergeldingsaanvallen op Iran. Verder was er ook aandacht voor een Amerikaans inflatiecijfer.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Investeerders in het Midden-Oosten hebben grote interesse in de beursgang van SpaceX die vrijdag in New York moet plaatsvinden. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg hebben de staatsfondsen van Saudi-Arabië en Koeweit al voor miljarden dollars aan orders geplaatst voor aandelen SpaceX.
5 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en vakbonden hebben een akkoord ondertekend over het sociaal plan voor de reorganisatie bij de chipmachinemaker, meldt vakbond De Unie. Het techbedrijf kondigde eerder dit jaar aan 1700 banen te schrappen omdat de organisatie te stroef was geworden. Nu is onder andere afgesproken dat er tot 1 mei volgend jaar geen gedwongen ontslagen mogen vallen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag licht lager geopend. Dinsdag waren de aandelenmarkten in New York ook al overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten houden beleggers bezig.
6 uur geledenBASRA (ANP/BLOOMBERG) - Irak versnelt de olieverladingen in zijn belangrijkste haven en voert de export vanuit de Perzische Golf op. Dat blijkt volgens persbureau Bloomberg uit tankergegevens. Het is een nieuw teken dat grote landen van het oliekartel OPEC in het Midden-Oosten meer vaten door de Straat van Hormuz vervoeren.
7 uur geleden