Verdedigster Van der Gragt terug bij Oranje
BREDA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters beginnen in Breda (aanvang: 18.30 uur) met Stefanie van der Gragt aan de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Kosovo. De verdedigster van Ajax miste afgelopen vrijdag de oefeninterland tegen Verenigde Staten, ook in Breda (0-2), door een bovenbeenblessure.
Dominique Janssen en Daniëlle van de Donk ontbreken in het basisteam. Ze zijn de enige speelsters in de Nederlandse selectie die tijdens alle voorgaande negen gewonnen EK-kwalificatieduels in actie kwamen. Lize Kop verdedigt het doel van Oranje.
Bondscoach Sarina Wiegman zit opnieuw niet op de bank bij Oranje. Ze verliet vrijdagmiddag het trainingskamp in verband met familieomstandigheden. Wiegman miste daardoor in de avonduren de oefeninterland tegen Verenigde Staten.
Assistent-trainer Arjan Veurink (34) neemt ook tegen Kosovo de taken van Wiegman waar. Hij kan niet beschikken over Vivianne Miedema (heupblessure), Anouk Dekker (bovenbeen) en Loes Geurts (hersenschudding).
De Nederlandse voetbalsters verzekerden zich in oktober al van deelname aan het EK 2022 in Engeland. Oranje won ruim een maand geleden met 6-0 in Kosovo.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geleden