Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdedigster Van der Gragt terug bij Oranje

Verdedigster Van der Gragt terug bij Oranje

BREDA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters beginnen in Breda (aanvang: 18.30 uur) met Stefanie van der Gragt aan de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Kosovo. De verdedigster van Ajax miste afgelopen vrijdag de oefeninterland tegen Verenigde Staten, ook in Breda (0-2), door een bovenbeenblessure.

Dominique Janssen en Daniëlle van de Donk ontbreken in het basisteam. Ze zijn de enige speelsters in de Nederlandse selectie die tijdens alle voorgaande negen gewonnen EK-kwalificatieduels in actie kwamen. Lize Kop verdedigt het doel van Oranje.

Bondscoach Sarina Wiegman zit opnieuw niet op de bank bij Oranje. Ze verliet vrijdagmiddag het trainingskamp in verband met familieomstandigheden. Wiegman miste daardoor in de avonduren de oefeninterland tegen Verenigde Staten.

Assistent-trainer Arjan Veurink (34) neemt ook tegen Kosovo de taken van Wiegman waar. Hij kan niet beschikken over Vivianne Miedema (heupblessure), Anouk Dekker (bovenbeen) en Loes Geurts (hersenschudding).

De Nederlandse voetbalsters verzekerden zich in oktober al van deelname aan het EK 2022 in Engeland. Oranje won ruim een maand geleden met 6-0 in Kosovo.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PSV verslaan FC Twente in strijd om Supercup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van landskampioen PSV hebben de Supercup gewonnen. In het Philips Stadion in Eindhoven was de thuisploeg met 3-0 te sterk voor bekerwinnaar FC Twente.

3 uur geleden
Ajax contracteert transfervrije middenvelder Brandt (ex-Dortmund)

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met middenvelder Julian Brandt. De voormalig Duits international speelde de afgelopen zeven jaar voor Borussia Dortmund en was transfervrij. Brandt heeft voor drie jaar getekend, tot medio 2029.

3 uur geleden
Operationeel directeur FIFA uit kritiek op voorzitter Infantino

ZÜRICH (ANP) - Kevin Lamour, de operationeel directeur van wereldvoetbalbond FIFA, heeft zich vrijdag kritisch uitgelaten over voorzitter Gianni Infantino en het omstreden investeringsplan rond het WK. In een brief aan persbureau AP heeft Lamour laten weten dat medewerkers van de FIFA wat hem betreft zijn "misleid" door een gebrek aan transparantie bij Infantino.

5 uur geleden
Trump heeft niet met FIFA-baas Infantino gesproken over WK-deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag tegen verslaggevers op Camp David gezegd dat hij niet met FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft gesproken over het aanbieden van aandelen in de wereldvoetbalbond aan externe investeerders. Dat stelt persbureau Reuters.

5 uur geleden
Dopingzondaar Mudryk mag weer voor Chelsea voetballen

LONDEN (ANP) - Chelsea-speler Mykhaylo Mudryk mag weer voetballen. De Engelse voetbalbond (FA) heeft in overleg met het Wereldantidopingagentschap (WADA) de tuchtzaak rondom een ​​mogelijke dopingovertreding van de Oekraïner afgehandeld. Dit maakte de bond vrijdag bekend.

6 uur geleden
Mauro Júnior blijft bij PSV en wil winnaarsmentaliteit kweken

ZEIST (ANP) - PSV-captain Mauro Júnior blijft bij PSV. Hij wil komend seizoen de winnaarsmentaliteit bij PSV verbeelden. "Ik ken het woord winnaarsmentaliteit zeker", zei de Braziliaan in Zeist in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ zondag in Eindhoven. "Ik probeer altijd hard te werken. Binnen en buiten de lijnen. We moeten dat als team ook doen."

8 uur geleden
FIFA onderzoekt gevolgen uitbreiding WK naar 64 landen

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA onderzoekt de gevolgen van een uitbreiding van het WK voetbal van 48 naar 64 landen voor het eindtoernooi van 2030. Dat blijkt uit een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

9 uur geleden