Verdedigster Van der Gragt terug bij Oranje
BREDA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters beginnen in Breda (aanvang: 18.30 uur) met Stefanie van der Gragt aan de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Kosovo. De verdedigster van Ajax miste afgelopen vrijdag de oefeninterland tegen Verenigde Staten, ook in Breda (0-2), door een bovenbeenblessure.
Dominique Janssen en Daniƫlle van de Donk ontbreken in het basisteam. Ze zijn de enige speelsters in de Nederlandse selectie die tijdens alle voorgaande negen gewonnen EK-kwalificatieduels in actie kwamen. Lize Kop verdedigt het doel van Oranje.
Bondscoach Sarina Wiegman zit opnieuw niet op de bank bij Oranje. Ze verliet vrijdagmiddag het trainingskamp in verband met familieomstandigheden. Wiegman miste daardoor in de avonduren de oefeninterland tegen Verenigde Staten.
Assistent-trainer Arjan Veurink (34) neemt ook tegen Kosovo de taken van Wiegman waar. Hij kan niet beschikken over Vivianne Miedema (heupblessure), Anouk Dekker (bovenbeen) en Loes Geurts (hersenschudding).
De Nederlandse voetbalsters verzekerden zich in oktober al van deelname aan het EK 2022 in Engeland. Oranje won ruim een maand geleden met 6-0 in Kosovo.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
2 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
9 uur geleden