Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdedigster Janssen haakt geblesseerd af bij Oranje

Verdedigster Janssen haakt geblesseerd af bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker kan in de komende interlands van Oranje tegen Schotland niet beschikken over verdedigster Dominique Janssen. De 104-voudig international liep zondag een spierblessure op bij Wolfsburg en kan twee tot drie weken niet voetballen, meldt haar club. Vrijdag en volgende week dinsdag staan de Nations League-wedstrijden tegen Schotland op het programma.

Janssen (28) benutte zondag nog een strafschop namens Wolfsburg in de topper tegen Hoffenheim (2-2). Een paar minuten later moest de verdedigster zich laten vervangen.

Janssen stond de afgelopen twee interlands in de basis en was ook op het WK belangrijk in het centrum van de verdediging. Jonker moest na het WK al op zoek naar een vervangster van de gestopte Stefanie van der Gragt en ziet nu weer een centrale verdedigster afhaken. De bondscoach roept vooralsnog geen vervangster op.

Olympische spelen

Jonker gaf vanuit Zeist aan dat hij had overwogen Aniek Nouwen als vervangster op te roepen, maar hij wil ook graag dat de verdedigster bij Jong Oranje wedstrijdritme opdoet. Bij Chelsea komt de 43-voudig international niet veel aan spelen toe. Vanwege een tegenvallend WK passeerde Jonker de 24-jarige Nouwen vorige maand al voor de interlands tegen België (2-1-verlies) en tegen Engeland (2-1-winst).

De kans is nog wel aanwezig dat Janssen toch nog aansluit bij Oranje. Ze komt vrijdag naar Nijmegen, waar Oranje het dan opneemt tegen Schotland, om zich te laten testen door de medische staf. Mocht de blessure het toelaten, neemt Jonker de speelster mogelijk alsnog op in zijn selectie voor het duel in Schotland. Haar club Wolfsburg gaat dus uit van een langere herstelperiode.

Oranje heeft na twee wedstrijden 3 punten in de Nations League. De beste in de poule van vier landen houdt kans op deelname aan de Olympische Spelen.

Meer uit Voetbal

Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

2 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

11 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

14 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

14 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

14 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

16 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

17 uur geleden