Verdedigster Janssen haakt geblesseerd af bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker kan in de komende interlands van Oranje tegen Schotland niet beschikken over verdedigster Dominique Janssen. De 104-voudig international liep zondag een spierblessure op bij Wolfsburg en kan twee tot drie weken niet voetballen, meldt haar club. Vrijdag en volgende week dinsdag staan de Nations League-wedstrijden tegen Schotland op het programma.
Janssen (28) benutte zondag nog een strafschop namens Wolfsburg in de topper tegen Hoffenheim (2-2). Een paar minuten later moest de verdedigster zich laten vervangen.
Janssen stond de afgelopen twee interlands in de basis en was ook op het WK belangrijk in het centrum van de verdediging. Jonker moest na het WK al op zoek naar een vervangster van de gestopte Stefanie van der Gragt en ziet nu weer een centrale verdedigster afhaken. De bondscoach roept vooralsnog geen vervangster op.
Olympische spelen
Jonker gaf vanuit Zeist aan dat hij had overwogen Aniek Nouwen als vervangster op te roepen, maar hij wil ook graag dat de verdedigster bij Jong Oranje wedstrijdritme opdoet. Bij Chelsea komt de 43-voudig international niet veel aan spelen toe. Vanwege een tegenvallend WK passeerde Jonker de 24-jarige Nouwen vorige maand al voor de interlands tegen België (2-1-verlies) en tegen Engeland (2-1-winst).
De kans is nog wel aanwezig dat Janssen toch nog aansluit bij Oranje. Ze komt vrijdag naar Nijmegen, waar Oranje het dan opneemt tegen Schotland, om zich te laten testen door de medische staf. Mocht de blessure het toelaten, neemt Jonker de speelster mogelijk alsnog op in zijn selectie voor het duel in Schotland. Haar club Wolfsburg gaat dus uit van een langere herstelperiode.
Oranje heeft na twee wedstrijden 3 punten in de Nations League. De beste in de poule van vier landen houdt kans op deelname aan de Olympische Spelen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
13 uur geleden