Verdedigster Janssen haakt geblesseerd af bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker kan in de komende interlands van Oranje tegen Schotland niet beschikken over verdedigster Dominique Janssen. De 104-voudig international liep zondag een spierblessure op bij Wolfsburg en kan twee tot drie weken niet voetballen, meldt haar club. Vrijdag en volgende week dinsdag staan de Nations League-wedstrijden tegen Schotland op het programma.
Janssen (28) benutte zondag nog een strafschop namens Wolfsburg in de topper tegen Hoffenheim (2-2). Een paar minuten later moest de verdedigster zich laten vervangen.
Janssen stond de afgelopen twee interlands in de basis en was ook op het WK belangrijk in het centrum van de verdediging. Jonker moest na het WK al op zoek naar een vervangster van de gestopte Stefanie van der Gragt en ziet nu weer een centrale verdedigster afhaken. De bondscoach roept vooralsnog geen vervangster op.
Olympische spelen
Jonker gaf vanuit Zeist aan dat hij had overwogen Aniek Nouwen als vervangster op te roepen, maar hij wil ook graag dat de verdedigster bij Jong Oranje wedstrijdritme opdoet. Bij Chelsea komt de 43-voudig international niet veel aan spelen toe. Vanwege een tegenvallend WK passeerde Jonker de 24-jarige Nouwen vorige maand al voor de interlands tegen België (2-1-verlies) en tegen Engeland (2-1-winst).
De kans is nog wel aanwezig dat Janssen toch nog aansluit bij Oranje. Ze komt vrijdag naar Nijmegen, waar Oranje het dan opneemt tegen Schotland, om zich te laten testen door de medische staf. Mocht de blessure het toelaten, neemt Jonker de speelster mogelijk alsnog op in zijn selectie voor het duel in Schotland. Haar club Wolfsburg gaat dus uit van een langere herstelperiode.
Oranje heeft na twee wedstrijden 3 punten in de Nations League. De beste in de poule van vier landen houdt kans op deelname aan de Olympische Spelen.
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
14 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden