Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdedigster Janssen haakt geblesseerd af bij Oranje

Verdedigster Janssen haakt geblesseerd af bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker kan in de komende interlands van Oranje tegen Schotland niet beschikken over verdedigster Dominique Janssen. De 104-voudig international liep zondag een spierblessure op bij Wolfsburg en kan twee tot drie weken niet voetballen, meldt haar club. Vrijdag en volgende week dinsdag staan de Nations League-wedstrijden tegen Schotland op het programma.

Janssen (28) benutte zondag nog een strafschop namens Wolfsburg in de topper tegen Hoffenheim (2-2). Een paar minuten later moest de verdedigster zich laten vervangen.

Janssen stond de afgelopen twee interlands in de basis en was ook op het WK belangrijk in het centrum van de verdediging. Jonker moest na het WK al op zoek naar een vervangster van de gestopte Stefanie van der Gragt en ziet nu weer een centrale verdedigster afhaken. De bondscoach roept vooralsnog geen vervangster op.

Olympische spelen

Jonker gaf vanuit Zeist aan dat hij had overwogen Aniek Nouwen als vervangster op te roepen, maar hij wil ook graag dat de verdedigster bij Jong Oranje wedstrijdritme opdoet. Bij Chelsea komt de 43-voudig international niet veel aan spelen toe. Vanwege een tegenvallend WK passeerde Jonker de 24-jarige Nouwen vorige maand al voor de interlands tegen België (2-1-verlies) en tegen Engeland (2-1-winst).

De kans is nog wel aanwezig dat Janssen toch nog aansluit bij Oranje. Ze komt vrijdag naar Nijmegen, waar Oranje het dan opneemt tegen Schotland, om zich te laten testen door de medische staf. Mocht de blessure het toelaten, neemt Jonker de speelster mogelijk alsnog op in zijn selectie voor het duel in Schotland. Haar club Wolfsburg gaat dus uit van een langere herstelperiode.

Oranje heeft na twee wedstrijden 3 punten in de Nations League. De beste in de poule van vier landen houdt kans op deelname aan de Olympische Spelen.

Meer uit Voetbal

Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

1 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

3 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

3 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

4 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

4 uur geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

5 uur geleden