Verdedigster Dijkstra kijkt uit naar duels met Belgische Wullaert
TILBURG (ANP) - Verdedigster Caitlin Dijkstra is in de Nations League een vaste waarde bij de Oranjevrouwen. De door VfL Wolfsburg aan FC Twente verhuurde Dijkstra hoopt dinsdag ook tegen België van meerwaarde te zijn en kijkt uit naar de duels met topspits Tessa Wullaert.
"Ik ben blij dat de bondscoach op dit moment voor mij kiest. Ik zit goed in mijn vel en wil elke keer laten zien wat ik kan, ook tegen België. We zullen veel de bal hebben en moeten efficiënt zijn."
De 24-jarige Dijkstra doelt op het benutten van de kansen, want daar schortte het eind september aan. Toen verloren de Oranjevrouwen in de Nations League verrassend met 2-1 van België.
Olympisch ticket
Dijkstra krijgt dit keer opnieuw te maken met de Belgische vedette Tessa Wullaert, die in Nederland bij Fortuna Sittard speelt. "Ik ken haar natuurlijk van de Nederlandse competitie en weet hoe ze speelt. Tessa is een fantastische voetbalster met heel veel kwaliteiten. Daar zullen we ons tegen moeten wapenen."
Winst op België lijkt genoeg voor de groepswinst en plaatsing voor de finaleronde van de Nations League van eind februari, waar een olympisch ticket kan worden verdiend. Of Engeland, dat net als Nederland op 9 punten staat maar een minder doelsaldo heeft, moet dinsdag flink uithalen bij Schotland. België heeft met 8 punten ook nog een kleine kans. Het duel in Tilburg begint om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
5 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
5 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
6 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
9 uur geleden