Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdedigster Dijkstra kijkt uit naar duels met Belgische Wullaert

Verdedigster Dijkstra kijkt uit naar duels met Belgische Wullaert

TILBURG (ANP) - Verdedigster Caitlin Dijkstra is in de Nations League een vaste waarde bij de Oranjevrouwen. De door VfL Wolfsburg aan FC Twente verhuurde Dijkstra hoopt dinsdag ook tegen België van meerwaarde te zijn en kijkt uit naar de duels met topspits Tessa Wullaert.

"Ik ben blij dat de bondscoach op dit moment voor mij kiest. Ik zit goed in mijn vel en wil elke keer laten zien wat ik kan, ook tegen België. We zullen veel de bal hebben en moeten efficiënt zijn."

De 24-jarige Dijkstra doelt op het benutten van de kansen, want daar schortte het eind september aan. Toen verloren de Oranjevrouwen in de Nations League verrassend met 2-1 van België.

Olympisch ticket

Dijkstra krijgt dit keer opnieuw te maken met de Belgische vedette Tessa Wullaert, die in Nederland bij Fortuna Sittard speelt. "Ik ken haar natuurlijk van de Nederlandse competitie en weet hoe ze speelt. Tessa is een fantastische voetbalster met heel veel kwaliteiten. Daar zullen we ons tegen moeten wapenen."

Winst op België lijkt genoeg voor de groepswinst en plaatsing voor de finaleronde van de Nations League van eind februari, waar een olympisch ticket kan worden verdiend. Of Engeland, dat net als Nederland op 9 punten staat maar een minder doelsaldo heeft, moet dinsdag flink uithalen bij Schotland. België heeft met 8 punten ook nog een kleine kans. Het duel in Tilburg begint om 20.45 uur.

Meer uit Voetbal

Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

29 minuten geleden
PEC Zwolle na zege op Heracles zeker van handhaving

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.

31 minuten geleden
Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

1 uur geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

2 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

17 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

17 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

18 uur geleden