Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdediging wil reconstructie vergismoord buurthuis Amsterdam

Verdediging wil reconstructie vergismoord buurthuis Amsterdam

SCHIPHOL (ANP) - De verdediging van de tot levenslange gevangenisstraf veroordeelde Emylio G. (31) wil dat er een reconstructie komt van de vergismoord op Mohamed Bouchikhi. De 17-jarige stagiair werd zes jaar geleden doodgeschoten in een buurthuis op Wittenburg in Amsterdam-Oost. Tijdens een voorbereidende zitting in het hoger beroep van de zaak maandag zeiden de advocaten tegen het gerechtshof dat een reconstructie nodig is, omdat veel getuigenverklaringen op essentiële punten afwijken.

Bouchikhi kwam om het leven toen eind januari 2018 twee gewapende mannen het buurthuis binnendrongen en de nietsvermoedende stagiair aanzagen voor iemand anders. De jonge Amsterdammer lag op zijn buik om zich te beschermen tegen het geweld, toen een van de schutters met een kalasjnikov het vuur op hem opende. Bij de schietpartij raakten twee anderen gewond. Een van hen was het vermoedelijke eigenlijke doelwit.

De rechtbank oordeelde afgelopen augustus dat G. Bouchikhi heeft doodgeschoten. Zijn medeverdachte Randall D. (42) kreeg 29,5 jaar gevangenisstraf. Op het moment dat zij het buurthuis binnendrongen en het vuur openden, waren veel kinderen aanwezig. Volgens de rechtbank gaven de schutters blijk van "een ongekende koelbloedigheid".

Flinterdun bewijs

Van de beide verdachten woonde G. de voorbereidende zitting in de rechtbank op Schiphol bij via een videoverbinding. D. was afwezig. G. beriep zich aan het begin van de zitting op zijn zwijgrecht en liet zijn advocaten hun onderzoekswensen presenteren. Naast de reconstructie was een daarvan onder meer het ter zitting ondervragen van de drie anonieme bedreigde getuigen in de zaak.

De raadsman van D. sloot zich bij een deel van de onderzoekswensen aan. Hij vroeg daarnaast beëindiging van het voorarrest van zijn cliënt. Volgens hem is het bewijs "flinterdun". Op basis van het onderzoeksdossier zoals dit er ligt "is het evident dat mijn cliënt naar huis moet", zei hij.

Liquidatie

G. en D. worden behalve de vergismoord op Bouchikhi vervolgd voor de liquidatie van de 24-jarige honkballer Siegmar Flaneur in Amsterdam-Zuidoost, in februari 2015. D. zou daarnaast betrokken zijn geweest bij het doodschieten van Lucas Boom in juni 2015 in Zaandam. De rechtbank sprak de mannen hiervan vrij.

Het OM verzette zich tegen de meeste onderzoekswensen van de advocaten, waaronder de reconstructie. Het hof neemt op alle punten dinsdag een besluit.

Meer uit Binnenland

Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

1 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

5 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

7 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

8 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

14 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

18 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden