'Verdediging Trump in impeachment-proces wordt beknopt'
WASHINGTON (ANP) - Het betoog van de verdediging in het tweede impeachment-proces tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump wordt zeer beknopt, heeft een van Trumps advocaten donderdag aangekondigd. Volgens David Schoen zal de verdediging slechts vier uur nodig hebben, veel minder dan de zestien uren die de verdediging mag gebruiken.
De advocaten van Trump komen vrijdag aan het woord nadat de Democratische aanklagers de afgelopen twee dagen hebben gehad om de Senaat te overtuigen van Trumps schuld. De oud-president wordt ervan beschuldigd dat hij zijn aanhangers op 6 januari heeft opgeroepen om het Capitool te bestormen. Daar werd toen door het parlement de verkiezingsuitslag vastgesteld.
Tijdens het requisitoir toonden de Democratische aanklagers videobeelden uit het Capitool van tijdens de bestorming. Daarop is te zien hoe senatoren, leden van het Huis van Afgevaardigden en toenmalig vicepresident Mike Pence ternauwernood in veiligheid konden worden gebracht terwijl Trump-aanhangers de gangen en kantoren uitkamden op zoek naar parlementariërs en Pence, die de sessie van het parlement voorzat.
Advocaat Schoen beschuldigt de Democraten ervan dat die de videobeelden hebben getoond voor de "entertainmentwaarde". Hij stelt dat de procedure tegen oud-president Trump een politieke afrekening is.
Nadat de Democraten hun aanklachten donderdag hadden afgerond, heeft de verdediging besloten om zijn betoog te vereenvoudigen, aldus een ingewijde. "Ik denk dat het nu stukken sneller gaat", aldus Schoen. "Ik denk dat het zaterdag voorbij kan zijn."
De Democratische aanklagers riepen de honderd senatoren donderdag op om oud-president Trump schuldig te bevinden. Of de vijftig Republikeinse senatoren gehoor geven aan die oproep is maar zeer de vraag. Als alle Democraten voor stemmen, zijn er nog 17 stemmen uit Trumps eigen partij nodig om de benodigde 67 stemmen voor een veroordeling te halen.
Vanwege zijn populariteit onder rechtse kiezers geldt Trump nog altijd als een factor van betekenis binnen de Republikeinse partij. Uit een stemming op dinsdag bleek dat slechts 56 senatoren vinden dat de tweede impeachment-procedure tegen Trump grondwettelijk is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
6 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
6 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
7 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
8 uur geleden