Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Verdediging Trump in impeachment-proces wordt beknopt'

'Verdediging Trump in impeachment-proces wordt beknopt'

WASHINGTON (ANP) - Het betoog van de verdediging in het tweede impeachment-proces tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump wordt zeer beknopt, heeft een van Trumps advocaten donderdag aangekondigd. Volgens David Schoen zal de verdediging slechts vier uur nodig hebben, veel minder dan de zestien uren die de verdediging mag gebruiken.

De advocaten van Trump komen vrijdag aan het woord nadat de Democratische aanklagers de afgelopen twee dagen hebben gehad om de Senaat te overtuigen van Trumps schuld. De oud-president wordt ervan beschuldigd dat hij zijn aanhangers op 6 januari heeft opgeroepen om het Capitool te bestormen. Daar werd toen door het parlement de verkiezingsuitslag vastgesteld.

Tijdens het requisitoir toonden de Democratische aanklagers videobeelden uit het Capitool van tijdens de bestorming. Daarop is te zien hoe senatoren, leden van het Huis van Afgevaardigden en toenmalig vicepresident Mike Pence ternauwernood in veiligheid konden worden gebracht terwijl Trump-aanhangers de gangen en kantoren uitkamden op zoek naar parlementariërs en Pence, die de sessie van het parlement voorzat.

Advocaat Schoen beschuldigt de Democraten ervan dat die de videobeelden hebben getoond voor de "entertainmentwaarde". Hij stelt dat de procedure tegen oud-president Trump een politieke afrekening is.

Nadat de Democraten hun aanklachten donderdag hadden afgerond, heeft de verdediging besloten om zijn betoog te vereenvoudigen, aldus een ingewijde. "Ik denk dat het nu stukken sneller gaat", aldus Schoen. "Ik denk dat het zaterdag voorbij kan zijn."

De Democratische aanklagers riepen de honderd senatoren donderdag op om oud-president Trump schuldig te bevinden. Of de vijftig Republikeinse senatoren gehoor geven aan die oproep is maar zeer de vraag. Als alle Democraten voor stemmen, zijn er nog 17 stemmen uit Trumps eigen partij nodig om de benodigde 67 stemmen voor een veroordeling te halen.

Vanwege zijn populariteit onder rechtse kiezers geldt Trump nog altijd als een factor van betekenis binnen de Republikeinse partij. Uit een stemming op dinsdag bleek dat slechts 56 senatoren vinden dat de tweede impeachment-procedure tegen Trump grondwettelijk is.

Meer uit Buitenland

China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

34 minuten geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

43 minuten geleden
Zelensky: Rusland probeert Belarus dieper in oorlog te trekken

KYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.

1 uur geleden
Frontex ziet daling illegale grensoversteken naar EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

2 uur geleden
VS en VK haalden hoogverrijkt uranium uit Venezuela

CARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.

2 uur geleden
Onduidelijk of gestrande walvis bij Denemarken bekende Timmy is

ANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.

3 uur geleden
Trump zegt bij Xi geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.

3 uur geleden