'Verdediging Trump in impeachment-proces wordt beknopt'
WASHINGTON (ANP) - Het betoog van de verdediging in het tweede impeachment-proces tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump wordt zeer beknopt, heeft een van Trumps advocaten donderdag aangekondigd. Volgens David Schoen zal de verdediging slechts vier uur nodig hebben, veel minder dan de zestien uren die de verdediging mag gebruiken.
De advocaten van Trump komen vrijdag aan het woord nadat de Democratische aanklagers de afgelopen twee dagen hebben gehad om de Senaat te overtuigen van Trumps schuld. De oud-president wordt ervan beschuldigd dat hij zijn aanhangers op 6 januari heeft opgeroepen om het Capitool te bestormen. Daar werd toen door het parlement de verkiezingsuitslag vastgesteld.
Tijdens het requisitoir toonden de Democratische aanklagers videobeelden uit het Capitool van tijdens de bestorming. Daarop is te zien hoe senatoren, leden van het Huis van Afgevaardigden en toenmalig vicepresident Mike Pence ternauwernood in veiligheid konden worden gebracht terwijl Trump-aanhangers de gangen en kantoren uitkamden op zoek naar parlementariërs en Pence, die de sessie van het parlement voorzat.
Advocaat Schoen beschuldigt de Democraten ervan dat die de videobeelden hebben getoond voor de "entertainmentwaarde". Hij stelt dat de procedure tegen oud-president Trump een politieke afrekening is.
Nadat de Democraten hun aanklachten donderdag hadden afgerond, heeft de verdediging besloten om zijn betoog te vereenvoudigen, aldus een ingewijde. "Ik denk dat het nu stukken sneller gaat", aldus Schoen. "Ik denk dat het zaterdag voorbij kan zijn."
De Democratische aanklagers riepen de honderd senatoren donderdag op om oud-president Trump schuldig te bevinden. Of de vijftig Republikeinse senatoren gehoor geven aan die oproep is maar zeer de vraag. Als alle Democraten voor stemmen, zijn er nog 17 stemmen uit Trumps eigen partij nodig om de benodigde 67 stemmen voor een veroordeling te halen.
Vanwege zijn populariteit onder rechtse kiezers geldt Trump nog altijd als een factor van betekenis binnen de Republikeinse partij. Uit een stemming op dinsdag bleek dat slechts 56 senatoren vinden dat de tweede impeachment-procedure tegen Trump grondwettelijk is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van president Donald Trump heeft de overdracht van Patriot-onderscheppingsraketten aan Oekraïne nog niet goedgekeurd, meldt The Washington Post op basis van anonieme bronnen. Die raketten zijn nodig om het land te beschermen tegen Russische raket- en droneaanvallen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een website heeft ruim 421.000 interne e-mails van de Duitse radicaal-rechtse partij AfD gepubliceerd. Het gaat om door AI gemaakte samenvattingen van de mails, niet de mails zelf. De partij heeft aan de Duitse krant Bild bevestigd in september gehackt te zijn.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt bereid te zijn tot een bijeenkomst met zijn Russische en Chinese ambtgenoten Vladimir Poetin en Xi Jinping. Volgens Trump zou de focus bij zo'n top kunnen liggen op het verminderen van het aantal kernwapens.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn meer dan 2500 mensen opgepakt voor hun deelname aan de rellen van afgelopen weekend, meldde minister van Justitie Gérald Darmanin in het journaal. Volgens hem zijn 67 mensen vastgezet en zijn er "tientallen" strafzaken geopend.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.
7 uur geleden