Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdedigers Trump: bestorming al gepland voor toespraak president

Verdedigers Trump: bestorming al gepland voor toespraak president

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Voormalig Amerikaans president Trump heeft helemaal niets te maken met de bestorming van het Amerikaanse parlement in Washington. De nationale recherche FBI bevestigt dat de aanval van 6 januari op het Capitool al enkele dagen eerder was gepland, stellen de advocaten van de oud-president. Volgens hen is er geen verband tussen de rellen en de toespraak die Trump kort voor de stormloop bij het parlementsgebouw hield.

De advocaten zeggen dit aan de vooravond van een proces tegen Trump dat dinsdag moet beginnen in de Senaat. Die buigt zich over de vraag of de oud-president zich schuldig heeft gemaakt aan het aanzetten tot een opstand.

Aanhangers van Trump bestormden het Capitool op eigen initiatief om de bekrachtiging van de overwinning van president Biden te voorkomen, aldus de advocaten. De speech van Trump in de uren voor de rel "was geen daad die een georganiseerde beweging aanmoedigde om de regering van de Verenigde Staten omver te werpen".

Politiek theater

Het verdedigingsteam van de Republikein Trump beschuldigt de rivaliserende Democraten van president Biden van politiek theater. Van "eerlijke gerechtigheid" is geen sprake en daarom zou het proces afgeblazen moet worden, aldus de advocaten.

Maar de Democraten zien dat volstrekt anders. Trump is verantwoordelijk voor de zwaarste schending van de grondwet ooit door een Amerikaanse president begaan, toen hij aanhangers ertoe aanzette het Capitool te bestormen. "Het bewijs van het gedrag van president Trump is overweldigend", aldus de negen 'aanklagers' uit het Huis van Afgevaardigden. Dat hij heeft aangezet tot een opstand tegen de regering van de Verenigde Staten, waardoor een vreedzame machtsoverdracht werd verstoord, staat voor de Democraten als een paal boven water.

Meer uit Buitenland

KLM: momenteel geen vluchten naar Curaçao, Aruba en Sint Maarten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM kan op dit moment geen vluchten uitvoeren naar de Antilliaanse eilanden Curaçao, Aruba en Sint Maarten omdat het luchtruim rond Curaçao is gesloten door de situatie in Venezuela. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een verklaring.

11 minuten geleden
Oppositie Venezuela zwijgt nog over explosies in het land

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositie zegt op dit moment geen officiële reactie te geven op "de gebeurtenissen die in Venezuela zijn gemeld", maar hier later mee te komen. Dat meldt de oppositie in een korte verklaring. In het land zijn sinds vannacht explosies te horen. Volgens de Venezolaanse president Nicolás Maduro gaat het om "uitermate ernstige militaire agressie" van de Verenigde Staten. Dat land heeft de aanvallen nog niet bevestigd.

12 minuten geleden
Trump claimt gevangenneming Venezolaanse president Maduro

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt dat Amerikaanse strijdkrachten de Venezolaanse president Nicolás Maduro en diens vrouw hebben opgepakt in Venezuela. Ze zijn volgens Trump uit het land gevlogen. Trump meldt dat de VS een "heel grote" en succesvolle operatie hebben uitgevoerd tegen Venezuela en de leider van dat land.

17 minuten geleden
Luchtvaartautoriteit VS verbiedt verkeersvluchten over Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) heeft een verbod opgelegd voor Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen om over Venezuela te vliegen. Dat meldt zakenzender CNBC in een liveblog.

19 minuten geleden
Ambassade VS in Caracas roept Amerikanen op: zoek beschutting

CARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Caracas heeft melding gemaakt van explosies. Amerikanen worden opgeroepen niet naar Venezuela te gaan en in het land beschutting te zoeken. De ambassade meldt geen mogelijke oorzaak van de ontploffingen.

29 minuten geleden
Cuba spreekt van staatsterrorisme door VS in Venezuela

HAVANA (ANP) - De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel zegt dat de Verenigde Staten zich schuldig maken aan "staatsterrorisme tegen het moedige Venezolaanse volk". Het land onderhoudt goede banden met Venezuela, dat onder vuur lijkt te liggen van de VS.

55 minuten geleden
President Colombia 'diep bezorgd' over aanval op buurland

BOGOTA (ANP) - Colombia is "diep bezorgd" over de berichten over aanvallen op buurland Venezuela, schrijft president Gustavo Petro van dat land op X. Die leiden volgens hem tot "escalatie van de spanningen in de regio". Internationale conflicten moeten vreedzaam worden opgelost, zegt Petro.

1 uur geleden