Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdedigers loodsen Feyenoord voorbij Sparta in stadsderby

Verdedigers loodsen Feyenoord voorbij Sparta in stadsderby

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zonder een aantal belangrijke spelers na rust afstand genomen van Sparta Rotterdam. De nummer 2 van de ranglijst won de stadsderby met 2-0, met dank aan treffers van de verdedigers Dávid Hancko en Lutsharel Geertruida.

Het piept en het kraakt bij Feyenoord en het gaat de afgelopen weken zeker niet meer vanzelf. Al vroeg in de tweede helft van het seizoen stapelen de blessures zich in rap tempo op bij de kampioen van het afgelopen seizoen. Justin Bijlow moet naar verwachting acht weken toekijken met een kuitblessure en Gernot Trauner en Thomas van den Belt zijn voorlopig ook niet inzetbaar. Quinten Timber herstelt nog van een hersenschudding en Santiago Giménez ontbrak eveneens tegen Sparta.

De topscorer van Feyenoord heeft een lichte kuitblessure. Trainer Slot verwacht hem snel terug, maar ziet ook dat de Mexicaan de laatste weken de scherpte mist van de eerste helft van het seizoen. Giménez scoorde voor de winterstop achttien keer in de Eredivisie. In de laatste vijf duels trof hij geen enkele keer doel.

Giménez

Voor Ayase Ueda was de blessure van Giménez een mooie kans om zich eindelijk een keer vanaf de aftrap te laten zien. De Japanner mocht voor het eerst beginnen bij Feyenoord in de Eredivisie, na dertien invalbeurten en één doelpunt. Maar Feyenoord slaagde er nauwelijks in om de Japanner in stelling te brengen.

De thuisploeg werd voor rust nauwelijks gevaarlijk met Igor Paixão en Yankuba Minteh op de vleugels. Doelman Nick Olij van Sparta bleef eenvoudig overeind. Hij moest zich alleen een keer strekken na een schot van Thomas Beelen, de vervanger van de gekwetste Trauner.

Afwezigen bij Sparta

Sparta beperkte zich zonder belangrijke spelers als Bart Vriends en Tobias Lauritsen vooral tot verdedigen. De bezoekers kregen het na rust lastig met Minteh. De Gambiaan, terug van de Afrika Cup, bracht vlak na rust Paixão in stelling maar de Braziliaan kopte naast.

Minteh verdiende ook een strafschop, nadat hij door Django Warmerdam ten val was gebracht. De bal was waarschijnlijk over de achterlijn gerold als de linksback van Sparta niet had ingegrepen. Maar arbiter Pol van Boekel besloot toch een penalty te geven, na overleg met de videoscheidsrechter. Hancko eiste de penalty op en scoorde (1-0).

Afgekeurd doelpunt

Zes minuten later was het duel nagenoeg beslist. Geertruida scoorde na een fraaie voorzet van de ingevallen Luka Ivanusec. Een derde treffer van Mats Wieffer werd afgekeurd omdat de middenvelder hands had gemaakt.

Meer uit Voetbal

AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

35 minuten geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

2 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

2 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

7 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

7 uur geleden
Spits Kramer (RKC) zet na 18 seizoenen punt achter profvoetbal

WAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.

8 uur geleden
Raphinha gaat tekeer tegen arbitrage: Barcelona is bestolen

MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.

9 uur geleden