Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdedigers loodsen Feyenoord voorbij Sparta in stadsderby

Verdedigers loodsen Feyenoord voorbij Sparta in stadsderby

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zonder een aantal belangrijke spelers na rust afstand genomen van Sparta Rotterdam. De nummer 2 van de ranglijst won de stadsderby met 2-0, met dank aan treffers van de verdedigers Dávid Hancko en Lutsharel Geertruida.

Het piept en het kraakt bij Feyenoord en het gaat de afgelopen weken zeker niet meer vanzelf. Al vroeg in de tweede helft van het seizoen stapelen de blessures zich in rap tempo op bij de kampioen van het afgelopen seizoen. Justin Bijlow moet naar verwachting acht weken toekijken met een kuitblessure en Gernot Trauner en Thomas van den Belt zijn voorlopig ook niet inzetbaar. Quinten Timber herstelt nog van een hersenschudding en Santiago Giménez ontbrak eveneens tegen Sparta.

De topscorer van Feyenoord heeft een lichte kuitblessure. Trainer Slot verwacht hem snel terug, maar ziet ook dat de Mexicaan de laatste weken de scherpte mist van de eerste helft van het seizoen. Giménez scoorde voor de winterstop achttien keer in de Eredivisie. In de laatste vijf duels trof hij geen enkele keer doel.

Giménez

Voor Ayase Ueda was de blessure van Giménez een mooie kans om zich eindelijk een keer vanaf de aftrap te laten zien. De Japanner mocht voor het eerst beginnen bij Feyenoord in de Eredivisie, na dertien invalbeurten en één doelpunt. Maar Feyenoord slaagde er nauwelijks in om de Japanner in stelling te brengen.

De thuisploeg werd voor rust nauwelijks gevaarlijk met Igor Paixão en Yankuba Minteh op de vleugels. Doelman Nick Olij van Sparta bleef eenvoudig overeind. Hij moest zich alleen een keer strekken na een schot van Thomas Beelen, de vervanger van de gekwetste Trauner.

Afwezigen bij Sparta

Sparta beperkte zich zonder belangrijke spelers als Bart Vriends en Tobias Lauritsen vooral tot verdedigen. De bezoekers kregen het na rust lastig met Minteh. De Gambiaan, terug van de Afrika Cup, bracht vlak na rust Paixão in stelling maar de Braziliaan kopte naast.

Minteh verdiende ook een strafschop, nadat hij door Django Warmerdam ten val was gebracht. De bal was waarschijnlijk over de achterlijn gerold als de linksback van Sparta niet had ingegrepen. Maar arbiter Pol van Boekel besloot toch een penalty te geven, na overleg met de videoscheidsrechter. Hancko eiste de penalty op en scoorde (1-0).

Afgekeurd doelpunt

Zes minuten later was het duel nagenoeg beslist. Geertruida scoorde na een fraaie voorzet van de ingevallen Luka Ivanusec. Een derde treffer van Mats Wieffer werd afgekeurd omdat de middenvelder hands had gemaakt.

Meer uit Voetbal

Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

5 minuten geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

39 minuten geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

1 uur geleden
Ajax-trainer Grim houdt dubbel gevoel over aan zege bij Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.

2 uur geleden
Ajacied Regeer verwacht weer fit te zijn voor bekerduel met AZ

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.

2 uur geleden
Arsenal na winst bij Portsmouth verder in FA Cup

PORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.

3 uur geleden
Ajax-aanvoerder Klaassen ontevreden ondanks zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.

3 uur geleden