
Verdediger Vlaar terug bij AZ
WIJDEWORMER (ANP) - Ron Vlaar is terug op het trainingsveld bij AZ. De verdediger deed vrijdag weer mee aan de groepstraining. Coach Pascal Jansen meldde dat hij voor het duel met Willem II van zondagmiddag Dani de Wit nog mist. De Alkmaarders meldden dinsdag al dat de aanvaller langere tijd uit de roulatie is.
Vlaar staat al lange tijd aan de kant en kwam in september voor het laatst in actie. "Ron heeft de volledige training kunnen meedoen", zei Jansen. "Daar zijn wij, en hijzelf natuurlijk, heel blij mee."
Calvin Stengs speelde in de wedstrijd tegen FC Twente op de positie van De Wit. "Calvin kan op die positie van waarde zijn. Hij is een speler die aan de bal moet komen om zijn creativiteit de vrije loop te geven. Voor ons is het interessant om te kijken hoe we hem wat dichter bij het doel kunnen krijgen, zodat hij vaker in scoringspositie komt."
AZ treft met de Tilburgers een ploeg die een lastige periode doormaakt. "Dat zegt ons alleen niet zoveel", keek Jansen vooruit. "Vorig seizoen hebben we het twee keer moeilijk tegen hen gehad. Ze hebben een aantal goede spelers en een prima spelopvatting. De prestaties zijn op dit moment wat minder, maar dat betekent niet dat ze er niets meer van kunnen. Dit is een wedstrijd die op zichzelf staat."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Chuba Akpom staat plotseling in de belangstelling van meerdere Engelse clubs. Volgens Sky Sports wil Ipswich Town de spits van Ajax overnemen.
29 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund is zonder Sébastien Haller op trainingskamp naar Saalfelden gegaan. De spits is ziek en reist mogelijk later deze week naar Oostenrijk.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Justice for Players gaat een claim indienen bij de wereldvoetbalbond FIFA, de KNVB, en nationale bonden van Duitsland, Frankrijk, België en Denemarken. Dat kondigt de Nederlandse stichting aan op de eigen website.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft geen ernstige blessure opgelopen in het duel van Inter Miami met het Mexicaanse Necaxa. Volgens zijn Amerikaanse club kampt de Argentijnse aanvaller met een lichte spierblessure in zijn rechterbeen. Inter Miami meldt niet wanneer Messi weer kan spelen.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong is verrast dat zijn overgang naar FC Porto tot het laatste moment geheim is gebleven. De spits werd zondag op de Open Dag van de club gepresenteerd in Estádio do Dragão, vlak voor het gewonnen oefenduel met Atlético Madrid (1-0).
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Sergiño Dest heeft er ondanks het vertrek van veel basisspelers vertrouwen in dat PSV ook dit seizoen weer succesvol wordt. "Er zijn veel spelers weg, maar er zijn er ook veel goede bijgekomen. Ik denk dat we een heel aardig team hebben", sprak de verdediger, die in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Go Ahead het winnende doelpunt maakte: 2-1.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Spits Luuk de Jong verraste PSV-trainer Peter Bosz met zijn transfer naar FC Porto. "Nee, deze zag ik niet aankomen. Ik hoorde het gisteren", aldus de coach na de winst op Go Ahead Eagles in de Johan Cruijff Schaal (2-1).
14 uur geleden