Verdediger Viergever zevende PSV'er die ontbreekt wegens corona
EINDHOVEN (ANP) - PSV mist donderdag in de uitwedstrijd tegen Omonia Nicosia in de Europa League zeven spelers. Verdediger Nick Viergever testte bij een nieuwe testronde positief op het coronavirus en gaat niet mee naar Cyprus.
Aanvoerder Denzel Dumfries, Pablo Rosario, Timo Baumgartl, Cody Gakpo, Joel Piroe en Maxime Delanghe ontbraken afgelopen zondag in de uitwedstrijd tegen Vitesse in de eredivisie (2-1-verlies) omdat zij ook allemaal het coronavirus hebben. Geen van deze zes spelers keert nu al terug in de selectie voor het duel met Nicosia. Naast de zeven voetballers is ook corona vastgesteld bij één iemand van de staf van PSV.
Jordan Teze en Eran Zahavi testten eerder deze maand positief op corona. Met hen erbij hebben 9 van de 27 spelers uit de A-selectie van de Eindhovenaren, oftewel een derde, het virus gehad.
Selectie
Trainer Roger Schmidt selecteerde twintig spelers voor de ontmoeting met Omonia Nicosia. Daarbij zijn ook vier spelers uit Jong PSV, namelijk Luis Felipe, Ismael Saibari, Mathias Kjölö en Richard Ledezma. Op papier heeft PSV op Cyprus de beschikking over slechts vier verdedigers.
Mario Götze keert terug in de groep. De Duitse spelmaker deed tegen Vitesse wegens een spierblessure niet mee.
Keepers
De selectie van PSV bestond zondag in Arnhem door de vele afwezigen uit slechts zestien spelers. Op de reservebank zaten in Arnhem slechts drie voetballers en nog eens twee reservekeepers.
PSV begon de groepsfase van de Europa League donderdag met een nederlaag tegen Granada: 1-2.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
12 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
12 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
14 uur geleden