Verdediger Viergever zevende PSV'er die ontbreekt wegens corona
EINDHOVEN (ANP) - PSV mist donderdag in de uitwedstrijd tegen Omonia Nicosia in de Europa League zeven spelers. Verdediger Nick Viergever testte bij een nieuwe testronde positief op het coronavirus en gaat niet mee naar Cyprus.
Aanvoerder Denzel Dumfries, Pablo Rosario, Timo Baumgartl, Cody Gakpo, Joel Piroe en Maxime Delanghe ontbraken afgelopen zondag in de uitwedstrijd tegen Vitesse in de eredivisie (2-1-verlies) omdat zij ook allemaal het coronavirus hebben. Geen van deze zes spelers keert nu al terug in de selectie voor het duel met Nicosia. Naast de zeven voetballers is ook corona vastgesteld bij één iemand van de staf van PSV.
Jordan Teze en Eran Zahavi testten eerder deze maand positief op corona. Met hen erbij hebben 9 van de 27 spelers uit de A-selectie van de Eindhovenaren, oftewel een derde, het virus gehad.
Selectie
Trainer Roger Schmidt selecteerde twintig spelers voor de ontmoeting met Omonia Nicosia. Daarbij zijn ook vier spelers uit Jong PSV, namelijk Luis Felipe, Ismael Saibari, Mathias Kjölö en Richard Ledezma. Op papier heeft PSV op Cyprus de beschikking over slechts vier verdedigers.
Mario Götze keert terug in de groep. De Duitse spelmaker deed tegen Vitesse wegens een spierblessure niet mee.
Keepers
De selectie van PSV bestond zondag in Arnhem door de vele afwezigen uit slechts zestien spelers. Op de reservebank zaten in Arnhem slechts drie voetballers en nog eens twee reservekeepers.
PSV begon de groepsfase van de Europa League donderdag met een nederlaag tegen Granada: 1-2.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
7 uur geleden